Artvin'den Haberler

13. ANKARA KİTAP FUARI’NDA ARHAVİLİ BİR YAZAR

  1. Ankara Kitap Fuarında bir Arhavi’li yazar “Emine Hekimoğlu”

Hayati Akbaş

ARHAVİ-13.Ankara Kitap Fuarı sona erdi.300’ü aşkın yayınevi veTürkiye‘nin ünlü yazarlarınında imza ve söyleşi düzenlediği kitap fuarına yoğun bir ilgi vardı. Arhavi’li emekli öğretmen ve aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu da Kitap Fuarına katılarak kitaplarını imzaladı. Özellikle Ankara’da yaşayan Artvin’liler ve Arhavi’lilerde Emine Hekimoğlu’na yoğun ilgi gösterdiler.

Kitap Fuarının sona ermesi ardından bir açıklama yapan yazar Emine Hekimoğlu şunları söyledi: “Geniş kapsamlı ve katılımlı bir kültür etkinliği olan Ankara Kitap Fuarı’na ikinci kez katıldım.Bu yıl 13.’sü düzenlenenAnkara Kitap Fuarı ATO Congresium’da düzenlendi.Yazarların imza günleri dışında panel, şiir dinletileri ve çocuk aktiviteleri vardı.Onur yazarı İlber Ortaylı, uluslararası onur konuğu ise Donatella Di Pietrantonio idi.

ADD yayınları altında 4. baskısı gerçekleşen kitabım “Onlarsız Onlarlayım” ile ben de kitap fuarında yer aldım. Atatürkçü Düşünce Derneği standında kitapseverlerle buluştum ve kitabımı tanıtıp, imzaladım. Onların ilgilerinden onur ve mutluluk duydum. Ayrıca Ankara’da bulunan Arhavililer, arkadaşlarım ve öğrenci gurupları ile bir araya gelmek de başka bir güzeldi.

Kitap ve kitapseverlerle dolu bir ortamın eşsiz güzelliğini yaşamamda ve yaşatmamda emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.”dedi.