Artvin'den Haberler

47. ULUSLARARASI ARHAVİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİNE SANATÇI YAĞMURU

Bu Yıl 47 incisi düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve sanat festivali heyecanı şimdiden doruğa çıktı

Hayati Akbaş

 

ARHAVİ-Bu Yıl 47 incisi düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve sanat festivali heyecanı şimdiden doruğa çıktı. Şehrin dört bir yanında Festival hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Arhavi akşamlarında yine Cengiz Kurdoğlu rüzgârı esecek.

Her yıl olduğu gibi bu yılda festivale en büyük desteği veren Cengiz Kurdoğlu festivale katılacak ve Arhavililere unutulmaz bir müzik ziyafeti çekecek.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu; “Karadeniz Bölgesinin en büyük ve en köklüfestivali olan Arhavi Festivalimizde bu yılda en güzelini halkımıza yaşatmaya çalışacağız. Birbirinden değişik sanatsal ve kültürel etkinliklerimizin yani sıra festivalimize anlamkatan Uluslararası Halk dansları ve folklar gösterilerini Arhavi’mizin değişik mekânlarındasunacakları gösteriler ile halkımıza güzellikleri izletmeye çalışacağız.

Festivalimizin sanatsal-kültürel etkinliklerle içini doldururken, Arhaviakşamlarında festivalimiz süresince yine taninmişbirçok sanatçı kardeşimizsahne alacaktır. Gururumuz Cengiz Kurdoğlu kardeşimiz ile birlikte birçok sanatçı dostumuz Arhavili ve çevreilçelerden gelecek olan hemşerilerimize unutamayacakları akşamları yaşatacaklardır.

Bu yıl festivalimizi 21-22-23-24-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirileceğiz. Festivalimizde Cengiz Kurtoğlu, Derya Uluğ, Şevval Sam, Fettah Can, Orçun Kurtoğlu, Eda – Metin Özülkü, Yeşim Salkım, Ferda Anıl Yarkın ve Bendeniz sahne alacaklardır. Bu yılki festivalimizi isimleri Arhavi Festivali ile özümsenmiş kardeşlerimiz Eylem Şenkal ve Hakan Bilgin sunacaklardır..

47 incisi düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve sanat festivalimize gelecek olan konuklara Arhavi’yi en iyi şekilde tanıtma fırsatını yakalayacağımıza inanıyorum. Festival komitemize hazırlıkaşamasında gösterdikleri çalışma gayreti için teşekkür ediyorum. .Arhavi halkı bu yılda İlçe’mize gelecekolan misafirlerimize en güzel ev sahipliğini yapacaktır.

Komşu İl ve İlçelerden ve Ankara-İstanbul-Bursa ve İzmirgibi Ülkemizindeğişikköşelerinde yaşayanhemşerimizide Arhavi’de bu güzellikleri bizimle yaşamaları içinşimdiden Arhavi’mize davet ediyorum” diye konuştu.