Artvin'den Haberler

7 MART SPOR KULÜBÜ YILDIZ KIZ HENTBOL TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

 

Gazi Ortaokulu Yıldız Kız Hentbol Takımı Okul Sporları Müsabakalarında Artvin İl Birincisi olarak Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin 7 Mart Spor Kulübü oyuncularını da bünyesinde bulunduran ve tamamı Artvinli sporculardan oluşan Gazi Ortaokulu Yıldız Kız Hentbol Takımı Okul Sporları Müsabakalarında Artvin İl Birincisi olarak Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Son 2 yıldır küçükler ve yıldızlar kategorilerinde Türkiye 5’inciliği bulunan Hentbol Takımında hedef; 5-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Artvin’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Grup müsabakalarından başarıyla çıkarak önce Kastamonu’da yapılacak olan yarı finallere, ardından da 2-4 Haziran 2018 tarihinde Ordu’da yapılacak olan final müsabakalarına katılıp Türkiye Şampiyonu olmak.

Aynı zamanda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Anadolu Yıldızları Ligi’nde de yer alan Yıldız Kız Hentbol Takımı, Gümüşhane’de oynanan karşılaşmalarda birinci olarak adını çeyrek finale yazdırdı ve ardından Çorum’da gerçekleşen Çeyrek finallerde de birinci olarak yarı finale çıktı. Yıldız Kız Hentbol Takımında sıradaki hedef ise 19-22 Nisan 2018 tarihlerinde Rize’de yapılacak olan yarı final müsabakalarından da zaferle ayrılıp 22-24 Mayıs 2018 tarihlerinde Amasya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu olarak belirlendi.

Haziran Ayında Alanya’da yapılacak olan Kulüpler arası Türkiye Hentbol Şampiyonasına katılacak olan Artvin 7 Mart Spor Kulübü Yıldız Kız Hentbol Takımında da hedef Türkiye Şampiyonluğu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü ve Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker; Gazi Ortaokulu Yıldız Kız Hentbol Takımıyla 5-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Artvin’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Grup müsabakalarından başarıyla çıkarak önce Kastamonu’da yapılacak olan yarı finallere, ardından da 2-4 Haziran 2018 tarihlerinde Ordu’da yapılacak olan final müsabakalarına katılıp Türkiye Şampiyonluğunu hedeflediklerini açıkladı.

Ülker ayrıca,  Anadolu Yıldızlar Liginde yer alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Yıldız Kız Hentbol Takımıyla da 19-22 Nisan 2018 tarihlerinde Rize’de yapılacak olan yarı final müsabakalarından da zaferle ayrılıp 22-24 Mayıs 2018 tarihlerinde Amasya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu yaşamak istediklerini ifade etti.

Tamamı Artvinli sporculardan kurulu olan ve son 2 yıldır küçükler ve yıldızlar kategorilerinde Türkiye 5’inciliği bulunan Artvin 7 Mart Spor Kulübü Yıldız Kız Hentbol Takımının Haziran Ayında Alanya’da yapılacak olan Kulüpler arası Türkiye Hentbol Şampiyonasında da hedefin Türkiye Şampiyonluğu olduğunu belirten Ülker, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın kendilerine gereken bütün desteği vereceğini söylediğini, aynı desteği Artvinli diğer yetkililerden de beklediklerini ifade etti.

8 sporcusunun milli takım kampına davet edildiğini de belirten Ülker, bu takımla 2. Lige çıkarak ilimize yeni başarılar kazandırmak istediklerini ifade etti.