Artvin'den Haberler

AÇÜ’DE “SPOR KULÜPLERİNDE MENAJERLİK” KONULU PANEL GERÇEKLEŞTİ

Artvin Çoruh Üniversitesi  (AÇÜ)’, Arhavi MYO spor yönetimi topluluğu tarafından “Spor Kulüplerinde Menajerlik” konulu Panel Gerçekleşti

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Meslek Yüksekokulu Spor Yönetimi Topluluğu tarafından, “Spor Kulüplerinde Menajerlik” konulu panel düzenlendi. Panele Arhavi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün (GSK) Antrenörü Ahmet Kavaz konuşmacı olarak katıldı.

Panelde, kariyer serüvenini genç spor yöneticisi adaylarıyla paylaşan tecrübeli Antrenör Ahmet Kavaz spor sektöründe yabancı dilin önemine dikkat çekerken menajerlik kavramı ve menajerlerin görev ve yetki alanları gibi konularda bilgilendirmelerde bulundu.

Antrenör Kavaz ayrıca, sporun bilimsel temellerde ele alınması gerektiğini ve sistematik çalışma prensipleri oluşturularak sporda başarıya daha kolay ulaşılabileceğinin altını çizdi.

Arhavi MYO Öğrencilerinden Arhavi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübüne Destek

Düzenledikleri panel ve seminerlerle spora yönelik eğitimsel bakış açılarını genişleten Arhavi Meslek Yüksekokulu öğrencileri aynı zamanda ilçede faaliyet gösteren spor kulüplerine destek amaçlı etkinliklerde de yer alıyorlar. Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1.Lig B Grubunu lider olarak tamamlayan ve Efeler Ligi için play-off maçlarına katılma hakkı kazanan Arhavi Belediyesi GSK’nin maçlarını takip eden öğrenciler, Arhavi’nin filedeki temsilcisine taraftar desteği sağlıyorlar.