Artvin'den Haberler

AÇÜ’NÜN UYGULAMALI KAYAK DERSLERİ DEVAM EDİYOR

 

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde öğrencilere yönelik uygulamalı kayak dersleri ve etkinlikleri devam ediyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Eğitim-öğretim hizmetlerinin yanı sıra sosyo-kültürel hizmetlere ve spor faaliyetlerine de önem veren Artvin Çoruh Üniversitesi’nde öğrenciler uygulamalı kayak eğitimlerine katılarak hem stres atıyor hem de öğrenim hayatları boyunca bu alanda önemli deneyimler kazanıyorlar.

Öğrencilerine modern donatılarda nitelikli eğitim ve akademi hizmetleri sunmayı ilke edinen Artvin Çoruh Üniversitesi aynı zamanda, kentin sahip olduğu imkanların öğrencilere aktarılması yönündeki çalışmaların yelpazesini genişletiyor. Artvin’in sahip olduğu önemli fırsatlardan biri olarak gösterilen ve adeta doğa ve kış sporlarının bölgedeki merkezi haline gelen Atabarı (Mersivan) Kayak Merkezinde, Üniversitemiz öğrencilerine yönelik uygulamalı kayak eğitimleri veriliyor. Üniversitemizde faklı akademik birimlerde seçmeli ders olarak okutulan “Kayak” dersi, alanında uzman Üniversitemiz eğitimcileri tarafından bu spora ilgi duyan öğrencilere aktarılıyor.

Öğrenciler kayak derslerine katılarak sadece kış sporlarının bu dalında beceri kazanmakla kalmayıp, bir sosyal etkinliğe dahil olarak hem stres atıyor hem de kişisel gelişimleri yönünde önemli tecrübeler kazanıyorlar.

Üniversitede doğa ve kış sporları yönündeki faaliyet ve hizmetler, sadece seçmeli kayak dersleriyle değil aynı zamanda Üniversitemiz Doğa Sporları Topluluğunun ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının bu alanlardaki etkinlik ve programları aracılığıyla da öğrencilere aktarılıyor. Üniversitede geleneksel hale gelen Kar Şenliği bu etkinliklerin öne çıkanlarından sadece bir tanesi.