Artvin'den Haberler

AKARSU KANO SLALOM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YUSUFELİ’NDE YAPILDI

Türkiye Kano Federasyonu 2019 yılı faaliyet programında yer alan “Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası” 1 Kasım 2019 tarihinde Yusufeli Kano Parkurunda yapıldı.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Türkiye Kano Federasyonu 2019 yılı faaliyet programında yer alan “Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası” 1 Kasım 2019 tarihinde Yusufeli Kano Parkurunda yapıldı.

Ankara, Trabzon, Rize ve Artvin olmak 4 ilden 7 kulüp, 45 sporcunun katıldığı yarışlar 7 kategori de yapıldı. Çekişmeli mücadeleleri sahne olan yarışlarda;

Büyük Erkek K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar birinci, Yusuf Emir Ertek ikinci ve Okan Çelik üçüncü oldu.

Genç Erkek K1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Kamil Kaçar birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Enes Tokgöz ikinci ve ÇAYKUR Rize Gençlik Spor Kulübü’nden Bedirhan ARSLAN üçüncü oldu.

Genç Bayan C1 kategorisinde; ÇAYKUR Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Esra Korkmaz birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Duygu BEYAZ ikinci ve Dilruba Arslan üçüncü oldu.

Genç Bayan K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Hilal Özçelik birinci, Melike Topçu ikinci ve Fadime Kurt üçüncü oldu.

Genç Erkek C1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Emircan Tarık Yılmazlar birinci, ÇAYKUR Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emir Fazıl Yazıcı ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Yusuf Can Karadağ üçüncü oldu.

Büyük Bayanlar C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü sporcuları Kader Korkmaz birinci, Cennet Ayhan ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Duygu Atıcı üçüncü oldu.

Büyük Bayan K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Gamze Polat birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan ikinci ve Kader Korkmaz üçüncü oldu.

Yıldız Erkek K1 kategorisinde; Herkes İçin Spor Kulübü’nden Bahadır Karaduman birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Furkan Polat ikinci, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Emirhan Demir üçüncü oldu.

Yıldız Erkek C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Muhammet Usta birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Muhammet Ali Usta ikinci ve Furkan Polat üçüncü oldu.

Yarışlara Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin Türkiye Kano Federasyonu Sekreteri Emrah Beşe, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.