Artvin'den Haberler

AKARSU SLALOM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI RİZE’DE YAPILDI

 

Rize’de yapılan “Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası” yarışlarında Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları dört kategoride birinci oldu.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Rize’de yapılan “Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası” yarışlarında Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları dört kategoride birinci oldu.

Türkiye Kano Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan “Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası” Rize’de yapıldı. Şampiyonaya Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Emre Yılmaz, Gamze Polat, Mustafa Aksu, Emir Toprak, Mustafa Arda Acar, İlhan Demirtaş, Furkan Polat, Muhammet Ali Köse, Şevket Kaya, Enes Tokgöz katıldı. Yarışmada Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları; C1 Yıldız Erkekler, C1 Büyük Erkekler, K1 Büyük Bayanlar, k1 Genç Erkek kategorilerinde birincilik, K1 Yıldız Erkek kategorilerinde ikincilik ve üçüncülük aldı.

C1 Büyük Erkekler Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor kulübünden Emre Yılmaz birincilik, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübünden Atakan Alkan ikinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Kulübü’nden Sergen Ümit Demirci üçüncü oldu.

K1 Büyük Bayanlar Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor kulübünden Gamze Polat birinci, Tasnif Dışı olan Romashkina Katerina ikinci, Ardeşen Spor Kulübü’nden Sedanur Çavuşoğlu üçüncü, K 1 Genç Erkekler Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar birinci, ferdi olarak yarışan Okan Çelik ikinci, Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Hasan Berk Toprak üçüncü, K1 Yıldız Erkekler Kategorisinde; ferdi olarak yarışan Bahadır Karaduman birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü sporcuları Furkan Polat ikinci, Enes Tokgöz ise üçüncü, Yıldız Erkek C1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Furkan Polat birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Kulübü sporcuları Reşat Ceyhun Hapeloğlu ikinci, Kamil Kaçar ise üçüncü oldu.

Şampiyona sonrası farklı parkurlarda en iyi dereceyi alan takımlar kupa ve madalya ile ödüllendirildi.