Artvin'den Haberler

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ BADMİNTON GRUP MÜSABAKALARI ARDAHAN’DA YAPILDI

 

Hopa Badminton takımı Anadolu Yıldızlar Ana Ligi Badminton turnuvasında Ardahan’da yapılan maçlarda başarılı olup Çorum’da yapılacak olan çeyrek finale katılma hakkı kazandılar

Hayati Akbaş

HOPA-Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2018-2019 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Grup Müsabakaları, 11 ilden Kız-Erkek olmak üzere 105 sporcunun katılımı ile Kazım Karabekir Spor Salonunda yapıldı.

Müsabakaların açılış töreni,11 ilin Kız-Erkek takımlarının katılımıyla yapıldı. Açılış seremonisine İl Müdürü Bülent Akar, Spor Şube Müdürü Yurdaer Yurdakul, antrenörler, idareciler, sporcular ve çok sayıda seyirci katılım gösterdi.

3 gün süren müsabakalarda gruplarında ilk ikiye giren il karmaları çeyrek final müsabakalarına katılmaya hak kazandılar. Grup Müsabakalarında tüm sporculara katılım belgesi verilmiş olup dereceye giren takımların sporcularına ise başarı belgesi ve madalya takdimi ile grup müsabakaları sona erdi.

Ardahan Spor İl Müdürü Bülent Akar müsabakaya katılan takımlara gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ederek, çeyrek final müsabakalarında ter dökecek takımlara başarı temennisinde bulundu.

Müsabakalarda Hoca Şükran Akbıyık ile katılan Hopa Badminton takımı Anadolu Yıldızlar Ana Ligi Badminton turnuvasında yapılan maçlarda başarılı olarak Çorum’da yapılacak olan çeyrek finale katılma hakkı kazandılar.