Artvin'den Haberler

ARHAVİ BELEDİYESİ GSK HALKOYUNLARI EKİBİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

 

ANKARA’DA DÜZENLENEN FİNALLERDE BÜYÜK BAŞARI ELDE EDİLDİ

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Büyükler Türkiye Şampiyonası 28-30 Kasım tarihleri arasında Başkent Ankara’da gerçekleştirildi. Şampiyonada ilimizi temsil eden Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibimiz Türkiye 2.si olarak bir başarıya daha imza attı.

Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonasına 20 ilden 24 halk oyunları ekibi katıldı. Geleneksel Düzenlemeli ve Geleneksel Düzenlemesiz dal olmak üzere iki kategoride yapılan finallerde ilimizi temsil eden Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibimiz sahne aldığı düzenlemeli dalda Türkiye ikinciliğini elde etti.

Ankara da düzenlenen Türkiye şampiyonasını Cumhurbaşkanı baş danışmanı İsrafil Kışla ve Artvin milletvekili Erkan Balta da takip ederek şampiyona sonunda ekibimizi tebrik ettiler.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Halk oyunları ekibimizin ilimizi ve ilçemizi başarı ile temsil ettiğini dile getirerek Türkiye ikincisi olan ekibi tebrik ederek gençlere teşekkür etti.