Artvin'den Haberler

ARHAVİ KOLEJİNDEN ANLAMLI BİR ETKİNLİK DAHA

 

Özel Arhavi Koleji Anadolu Lisesi Ramazan şenlikleri çerçevesinde ilçe meydanında oluşturulan platformlarda karagöz ve meddah oyunu, kukla gösterisi, yüz boyama etkinlikleriyle çocuk oyunları oynandı

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Özel Arhavi Koleji Anadolu Lisesi, düzenlediği farklı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Ramazan şenlikleri çerçevesinde ilçe meydanında oluşturulan platformlarda karagöz ve meddah oyunu, kukla gösterisi, yüz boyama etkinlikleriyle çocuk oyunları oynandı.

Çocukların yüksek ilgisiyle karşılaşan etkinliği büyükler de ilgiyle takip etti. Etkinlikte geleneksel kültürümüzü yakından tanıma fırsatı bulan çocuklar, aynı zamanda bu oyunların nasıl oynandığını da tecrübe etti. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar, sorulan bilmecelere cevaplar vererek kendilerine hazırlanan hediyeleri de aldılar.

Programı düzenleyen Arhavi Koleji Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Muhammet Öner Deniz, amaçlarının geleneksel kültürü büyüklere hatırlatmak, küçüklere ise tanıtmak olduğunu ifade ederek gelecekte bu tarz eğlencelerin sürekliliği sayesinde unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü canlandıracaklarını ifade edip etkinliğe katkısı olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.