Artvin'den Haberler

ARHAVİ’DE DOĞASEVERLER MENÇUNA ŞELALESİ’NE YÜRÜDÜ

 

YÜRÜYÜŞÜN BU YIL 11.Sİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hayati Akbaş

ARHAVİ- Bu yıl 11.si yapılan Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü, birbirinden güzel anlara sahne oldu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Arhavi Belediyesi’nin organizasyonuyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılarak araçlarla Çifte Köprü ‘ye hareket edilirken, havanın yağışlı olması nedeniyle tereddüt yaşayanlar, yine de bu güzel etkinlikte yer almak için adeta seferber oldu. Doğaseverler tabiatla iç içe güzel bir gün geçirdiler. Geleneksel hale getirilen ve bu yıl yine yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve gencinden yaşlısına çok sayıda doğasever katıldı.

Günler öncesinden yürüyüşün yapılacağı güzergâhın hazır hale getirilmesi için yoğun çaba sarf eden ve bu yıl merhum Zeki Hatinoğlu anısına yapılan etkinlikte doğaseverler gezinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sürmesi için azami gayret gösterdi. Çevreye duyarlılığın özellikle vurgulandığı, bu konuda gerekli tedbirlerin alındığı geziye sivil toplum kuruluşlarının hassasiyeti dikkatlerden kaçmadı.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, gezi hakkında şunları söyledi. Hekimoğlu; “Geleneksel hale getirdiğimiz Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşünün dokuzuncusunu, güzel bir organizasyonla ve katılımla gerçekleştirdik. İlçemizin doğal zenginliklerini ortaya çıkarmak, korumak ve yaşatmak adına yaptığımız bu etkinliğimiz, halkımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin katkı ve destekleriyle amacına ulaştırılmıştır. Etkinliğe destek olan, emek veren, katılan, yağmur çamur demeden doğasını seven herkese teşekkür ediyorum. İlçemizin değerlerini ortaya çıkartmak adına gösterilen bu hassasiyetimizi gören tüm doğasever katılımcıların ve halkımızın, bundan sonra yapılacak çalışmalara destek vermelerini ve katkı sunmalarını bekliyorum” dedi. 9.su gerçekleştirilen Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü güzel anılarla son bulmuş oldu.