Artvin'den Haberler

ARHAVİ’DE KAMU KAMU YATIRIMLARI İNŞAATLARI DEVAM EDİYOR

GENÇLİK MERKEZİ İNŞAATI, FEN LİSESİ YURT BİNASI İNŞAATI VE İMAM HATİP LİSESİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Hayati Akbaş

ARHAVİ– İlçede şu anda yapımı süren ve önemli kamu yatırımları olan Arhavi Gençlik Merkezi, Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi Öğrenci Yurdu ve Arhavi Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. Bir an önce eğitim faaliyetlerine kazandırılması adına yürütülen çalışmalarda binalar şimdiden şekil almaya başladı.

Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı bünyesinde yapılan ihale sonucu başlatılan, iç ve dış kısmının yavaş yavaş şekil almaya başladığı Arhavi Gençlik Merkezi inşaatında büyük ilerleme kat edildi. Gençlerin daha iyi koşullarda, daha kapsamlı bir şekilde kültürel ve sportif aktivitelerini yerine getirmek isteyenlere hizmet verecek olan Arhavi Gençlik Merkezi spor salonu (Halk oyunları, voleybol, hentbol, basketbol, tenis, badminton gibi tüm sportif faaliyetlerin yer alacağı bölüm), konferans salonu (toplantı, seminer, panel, brifing, tiyatro gibi faaliyetlerin yapılacağı bölüm), eğitim odaları (Resim, Müzik, Bilgisayar gibi yaygın eğitim alanların tümü), zeka oyunları bölümü (satranç), idari bölüm, soyunma odaları, öğretmen odaları, kafeterya ve kütüphane ile Arhavi halkının hizmetine sunulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan ihale sonucunda devam eden Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi Öğrenci Yurdu inşaatında ise çalışmalar üçüncü katta sürüyor. Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi yanında kurulacak olan bina sayesinde eğitim için şehir dışından gelen ve yurtta ikamet etmek isteyen öğrenciler mekân sıkıntısı yaşamadan daha kaliteli ve sistemli bir şekilde hizmetten faydalanmış olacak.

Nurol Holding (Nurettin, Oğuz ve Erol Çarmıklı kardeşler) tarafından devam eden Arhavi Anadolu İmam Hatip Lisesi de şekil almaya başladı. Kaliteli ve konforlu bir mekânda eğitim sunulmasının hedeflendiği inşaatın belirlenen takvim içerisinde bitirilmesi planlanıyor.