Artvin'den Haberler

ARHAVİ’DE ÖĞRENCİLERE SINAV ÖNCESİ MOTİVASYON GEZİSİ

 

Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi öğrencileri için İstanbul Çanakkale Şehitliği gezisi düzenlenerek öğrencilerin YGS- LYS öncesi sınav motivasyonlarının arttırılması amaçlandı.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi öğrencileri üniversite ziyaretleri ve İstanbul-Çanakkale Şehitliği gezisini tamamladılar.

Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi tarafından yapılan açıklamada, öğrencilerin YGS- LYS sınavı öncesi sınav motivasyonlarının artırılması amacıyla geziyi düzenledikleri kaydedildi.

Yapılan açıklamanın devamında, “Okulumuz öğrenci ve öğretmenleri ile İstanbul ve Çanakkale Şehitliği’ne gezi düzenledik. İstanbul gezimiz rehberimiz eşliğinde şehrin önemli tarihi mekânlarından olan Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı’nı ziyaret ile başladı. Rehberimiz eşliğinde Osmanlının son dönemlerinde yapılan Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ettik. Daha sonra Eminönü’nden teleferik ile Pierre Loti Tepesi’ne çıktık. İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nü ziyaret ettik. Kampüs turu ve bölüm tanıtmaları yapıldı.

Çanakkale Şehitliği gezisi için İstanbul’dan yola çıktık. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na ulaştık. Burada rehberimiz eşliğinde Şehitlikler, Anıtlar, Kale ve Tabyaları ziyaret ederek Çanakkale gezimizi tamamladık. Gelibolu Yarımadası gezisi, öğrencilerimizin yakın tarihe tanıklık etmeleri sağlamıştır. Ecdadımızın vatan ve millet için yaptığı fedakârlıkları yerinde görmelerine vesile olmuştur.

Gezimiz oldukça eğlenceli verimli geçti. Üniversite tanıtımları, öğrencilerimizin YGS-LYS sınav motivasyonlarının artırılması açısından oldukça önemliydi.

Bu gezinin düzenlenmesinde katkılarından dolayı Arhavi Belediye Başkanımız Coşkun Hekimoğlu’na,  İstanbul gezisinde her türlü katkıyı sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ’ye,  gezimize yakıt desteği veren MNG Holding ‘e ve Sayın Ufuk Yıldız’a teşekkür ediyoruz” denildi.