Artvin'den Haberler

ARHAVİ’DE TURAN VE SİNAN AİLELERİNİN ACI GÜNÜ

 

İstad kurucularından İşadamı Ali Rıza Turan ve Sanatçı Bahri Turan’ın babaları Niyazi Turan ile Sinan Yüksel hayatlarını kaybettiler.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi’de bir günde 2 cenaze birden vardı. İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) Kurucularından ve 2 dönem de Dernek Başkanlığı yapan Ali Rıza Turan ve Sanatçı Bahri Turan ile Fahri ve Ziya Turan’ın babaları Niyazi Turan’ın hayatını kaybetmesi ilçede büyük üzüntü yarattı.

Arhavi Yeni Cami’de kılınan cenaze namazına Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Turan ailesinin yakınları ve Arhavililer katılarak Niyazi Turan’a son yolculuğunda haklarını helal ettiler.

Niyazi Turan’ın cenazesi Arhavi’de Aile mezarlığında toprağa verildi.

SİNAN YÜKSEL’DE ÜZDÜ.

Arhavi’nin yakından tanıdığı bir isim olan Sinan Yüksel de geçirdiği kalp krizi sonrası kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 49 yaşında 3 çocuk babası olan Sinan Yüksel’inde Yeni camiide kılınan cenaze namazına yakınları, aile dostları, arkadaşları ve Arhavililer katılarak yakınlarına baş sağlığı dilediler.

Sinan Yüksel’in cenazesi de kılınan cenaze namazı sonrası Kale mahallesinde bulunan aile mezarlığında yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.