Artvin'den Haberler

ARTVİN AMATÖR FUTBOL LİGİNDE 6. HAFTA TAMAMLANDI

 

Borçkaspor Liderliğini Devam Ettirdi

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Amatör Futbol Liginde 6. hafta müsabakaları 10 Aralık 2017 Pazar günü oynanan 2 karşılaşma ile tamamlandı. Alınan sonuçların ardından 16’şar puanı bulunan Borçkaspor ile Artvin Çoruhspor zirveyi paylaşırken +25 averajı bulunan Borçkaspor liderliğini devam ettirdi.

Artvin Çoruhspor’dan 4 Gollü Galibiyet

2017/2018 sezonu Artvin 1. Amatör Futbol Liginde 6. hafta geride kaldı. Artvin İskebe Şehir Stadında Artvin Çoruhspor ile Kemalpaşaspor arasındaki müsabaka ev sahibi Artvin Çoruhspor ‘un 4-1’lik üstünlüğü ile tamamlandı. Haftayı galibiyetle kapatan Artvin Çoruhspor Lider Borçkaspor’u zirvede yalnız bırakmadı.

Arhavispor Rahat Kazandı

Haftanın diğer karşılaşması ise Arhavi İlçe Stadında Arhavispor ile Artvinspor takımları arasında oynandı. İlk yarısı 1-0 biten karşılaşmayı Arhavispor 3-1 kazanarak 3 puanı alan taraf oldu.

Murgulspor-Borçkaspor ve Muratlı Hudutspor-Ardanuçspor müsabakaları ise Murgulspor ve Ardanuçspor’un ligden çekilmeleri nedeniyle oynanmadı. Borçkaspor ve Muratlı Hudutspor 3-0 hükmen galip sayıldı.

Borçkaspor Liderliğini Devam Ettirdi

Alınan sonuçların ardından 16 Puan ve +25 averajla liderliğini devam ettiren Borçkaspor’u aynı puana sahip +17 averajla Artvin Çoruhspor takip etti. 14 puanı bulunan Arhavispor 3. sırada kalırken 6’şar puanı bulunan 1 maçı eksik Artvinspor 4’üncü, Kemalpaşaspor 5’inci, Muratlı Hudutspor 6’ncı sırada kaldılar.

Gözler Borçkaspor-Artvin Çoruhspor Müsabakasında

Artvin Amatör Futbol Ligin’in ilk yarının son haftası olan 7’nci haftada ise Lider Borçkaspor sahasında zirveyi paylaştığı Artvin Çoruhspor’u ağırlayacak. Borçkaspor ’un galibiyeti veya beraberlik halinde ilk yarının lideri Borçkaspor olurken, Artvin Çoruhspor ’un galip gelmesi halinde ise ilk yarının lideri Artvin Çoruhspor olacak.

  1. haftanın diğer karşılaşmasında ise Hopa İlçe Stadında Kemalpaşaspor ile Muratlı Hudutspor takımları karşılaşacak.