Artvin'den Haberler

ARTVİN AMATÖR KÜME KARŞILAŞMALARINDA HEYECAN DORUKTA

 

Artvin Çoruhspor Ardanuç’ta Üstünlüğünü Koruyamadı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Spor kulübü Ardanuç Spor Kulübü ile müsabakadan 4-1 yenik ayrıldı. Artvin Merkez temsilcisi hızlı başladığı mücadelede erken gol bulmasına rağmen üstünlüğünü koruyamadı.

Ardanuç Spor Kulübü U 17 takımına iki eski sporcusu Burak ve Alperen’i takımına takviye yaparak katıldığı Amatör Ligde Ardanuç Spor kulübü karşısında sporcularının Teknik ekibin istediği performansı gösterememesi sonucu müsabakayı kaybetti.

Ardanuç Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz’ maç sonunda yaptığı açıklamada “Ardanuç Spor Kulübünü bu galibiyetlerinden ötürü tebrik ediyorum. Bu gün takımımızı tanımakta güçlük çektim.  Sporcularımızın çoğunluğu lise öğrencisi ve geçtiğimiz hafta liseler arası bölge şampiyonasına katıldılar ve hafta içi sürekli maç yapmaları nedeni ile yorgunluk etkisini bu gün gördük, Canları sağ olsun ben inanıyorum ki önümüzdeki müsabakalarda daha iyi oynayacaklar, benim sporcularımdan istediğim taraftara güzel futbol izletmeleridir. Ardanuç Spor Kulübü kulübünün yaş ortalaması 17’dir.  Bu yaş ortalaması ile Amatör Ligde yaş ortalaması 30 olan takımlarla mücadele ediyoruz,  tabii ki zorluklar olacak fakat biz bunu bilerek yönetim ve teknik ekip karar alarak bu lige katıldık ve bundan sonraki yıllarda da aynı şekilde devam edeceğiz.

Ardanuç Kaymakamız ile belediye başkanımıza misafirperverliklerinden ve yıllar sonra Ardanuçspor’a sahip çıkarak liglere katılmasını sağladıkları için çok teşekkür ederim. Bugün gördük ki yıllar sonra bir Futbol takımının Lige katılması ilçede çok güzel bir hava yaratmış tribünlerin tamamının dolması ve coşkulu taraftar herşeye bedeldi. Ardanuç Spor Kulübü başkanı olarak takımlarını artık uzun yıllar liglerde göreceğimizdir.

Amatör ilgin 3 haftasında Artvin İskebe şehir stadında oynayacağımız Borçkaspor maçına tüm spor severleri davet ediyorum.” dedi.