Artvin'den Haberler

ARTVİN ATATEPE’DE ETÇİ HİZMETE AÇILDI

 

Artvin Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Atatepe’de kutlamalar devam ederek, Artvin Belediyesinin sosyal tesisi ‘ETÇİ’nin’ açılışı yapıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Atatepe’de kutlamalar devam ederek, Artvin Belediyesinin sosyal tesisi ‘ETÇİ’nin’ açılışı yapıldı.

Artvin Belediyesi’nin organizasyonunda Atatepe’de devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlandı. Belediye otobüsleri ve özel araçlarla Atatepe’ye gelen çok sayıda aile ve çocuklar gönüllerince eğlendiler. Atatepe’ye gelen çocuklara Artvin Belediyesi tarafından günün anlam ve öneminde hatıra kalması için oyuncaklar dağıtıldı. Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu çocuklara gösteri yaparak yüzlerini boyayıp eğlenmelerini sağladı.

Artvin Belediyesi Doğa ve Su Sporları Halk Oyunları şampiyon ekibi ve Gürcistan’dan gelen öğrenciler halk oyunları gösterileriyle izleyicilerden kuvvetli alkış aldı.

Bu önemli günde Atatepe’de bulunan Artvin Belediyesinin Atatepe Sosyal Tesisi olan ‘ETÇİ’nin açılışı dua eşliğinde yapıldı. Açılış yapıldıktan sonra Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, protokole ‘ETÇİ’ tesisini gezdirerek ikramların ardından program son buldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 98. Yıl dönümü kutlayarak Dünya’nın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu, şehrin yeni turistlik merkezi Atatepe’de  bir işletmenin açılmasından duyduğunu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Kocatepe; “Böyle güzel anlamlı bir günde sizlerin yavrularıyla bizlerin gelecekleriyle birlikte kutluyoruz. Hem de şehrimize yeni bir değer olacak ‘ETÇİ’yi açmak için toplandık. Bu vesile ile Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatana yurt edinen canını bizlerin yaşaması için feda eden tüm şehitlerimizi gazilerimiz saygı ile yâd ediyoruz. Her şehrin efsane bir yeri vardır. Artvin’e gelende bundan sonra Atatepe’de ‘ETÇİ’ de et yedik diyecekler. Artvin Her şeyin en güzeline layıktır Artvin’imize hayırlı uğurlu olsun. Belediye olarak biz bunun karında değiliz herkes gelsin burada Artvin’in en prestijli yerinde Atatepe’de çocuğuyla beraber dinlensin.

Hayalim var, Havalı silahlar Avrupa şampiyonası yapmak ve şu doğayı eurosport’ta göstermektir işte o zaman Artvin o zaman Artvin olacaktır. İstiyorum ki Hastaneden 5.5 km yürüyerek buraya gelelim buradaki spor aletlerinde açma germe hareketleri yaparak duşumuzu alıp servisimizle evimize gidelim. Büyük şehirlerde bunu yapıyorlar bizim onlardan eksiğimiz yok fazlamız en basitinden Türkiye’nin en temiz havası bizde. Burası sizlerin bir misafiriniz geldiğinde Atatepe’de ETÇİ’ de misafir ediniz. “ dedi.

Açılış kurdelasını kesmeden önce kısa bir konuşma yapan Vali Ömer Doğanay, “Artvin’de bütün kurumların güzel hizmetlerine şahit oluyoruz. Bu kurumlardan birisi ve en önemlisi yerel yönetimlerdir. Bu güzel yeri ve Artvin’e yakışır ‘ETÇİ’yi hizmete açan belediye başkanı Mehmet Kocatepe’ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Atatepe’de ki programa Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe eşi Hacer Kocatepe, Garnizon Komutanı P.Alb. Abdurahman Cengiz Çerçi, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Fahrettin Tilki, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, kurum amirler, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.