Artvin'den Haberler

ARTVİN BELEDİYE BASKETBOL TAKIMI TARİH YAZMAYA DEVAM EDİYOR

 

Baştan sona üstün oynadıkları maçı İTÜ karşısında 97-48 skorla kazanan Artvin Belediyespor Basketbol takımının galibiyeti de muhteşem muhteşem oldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyespor Basketbol takımı İstanbul’da İTÜ Deplasmanına gitmişti. Günler öncesinden İstanbul’daki Artvinlileri maça çağırmak için geniş çaplı kampanyalar yapmışlardı. Bu kampanyalar sonuç verdi ve İTÜ maçına Artvinliler akın ettiler. İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Spor Salonu’nu dolduran Artvinlilerin desteğini arkasına alan takımımız güzel bir galibiyet alarak gruptan çıkma yolunda önemli bir avantaj sağladı.

Artvinliler 17 Mart 2018 Cumartesi günü İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Ayazağa Spor Salonu’na akın ettiler. Maçtan günler öncesinde yapılan çağrılar ile salonu dolduran Artvinliler, Artvin Belediyespor Basketbol takımına maç öncesi moral oldular. Taraftar desteğini arkasına alan basketbolcularımız muhteşem bir oyun sergileyerek maçı farklı kazanmasını bildiler. Baştan sona üstün oynadıkları maçı 97-48 skorla kazanan basketbolcularımız galibiyeti de bu muhteşem taraftara muhteşem bir skor ile hediye etmiş oldular. Maç süresince takımımıza dur durak bilmeden destek olan Artvinlilere maç sonunda da basketbolcularımız ile poz vererek takımlarının her daim yanında olduklarını gösterdiler.

Net Bir Skor İle Dönüldü

Artvin Belediyespor Basketbol takımı maç öncesinde galibiyet hesapları yapıyordu. Grubunun önemli takımlarından birini kendi sahasında yenmek için hesaplar yapan takımımız taraftar desteğini de arkasına alınca maça iyi başladı. Maçın başlarında farkı açan takımımız 97-48 gibi net bir skorla maçı kazanmayı bildi. İTÜ’ye 49 sayı fark atan takımımız grup liderliği yolunda önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Galibiyet en çok da İstanbul’daki Artvinlileri sevindirdi. Günler öncesinde Artvin Belediyespor Basketbol Takımı’nın maçı için çağrılarda bulunan ve İTÜ Ayazağa Tesisleri’ndeki salonunun önünde maç başında hazır bulunan taraftarlarımız, galibiyette büyük rol oynadılar. Taraftar desteği ile maçtan galip ayrılan Artvin Belediyespor Basketbol takımı hem puan hem de moral kazanmış oldu.

Birçok büyük kulübün dahi başaramadığı deplasmanda seyirci desteğini yapılan kampanyalarla sağlamayı başaran Artvinli sivil toplum kuruluş temsilcileri ile maça gelen taraftarlara Artvin Belediye Basketbol Takımının yöneticileri ve sporcuları teşekkür ederek galibiyeti bu muhteşem taraftara armağan ettiklerini ifade ettiler.