Artvin'den Haberler

ARTVİN BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞAN 7 PERSONEL EMEKLİYE AYRILDI

 

Artvin Belediyesi’nde kadrolu işçi olarak çeşitli birimlerde görev yapan 7 personel emekliye ayrılırken, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, emekliye ayrılan personelleri makamında kabul etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi’nde kadrolu işçi olarak çeşitli birimlerde görev yapan 7 personel emekliye ayrılırken, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, emekliye ayrılan personelleri makamında kabul etti.

Personellerle 3 yıldır çalışma imkânı bulduğunu kaydeden Başkan Kocatepe, emeklilik prim gün ve yaş sınırını dolduran personellerin emekliye ayrıldığını kaydetti.

Kocatepe, “ Birlikte çalıştığımız süreçte herkesle samimi ilişkiler içerisinde olup, hizmetin en iyi şekilde yapılması için gayret gösterdik. Yaptığımız çalışmalar neticesinde prim ve yaş sınırını doldurmuş arkadaşlarımızı emekliye ayırmak istedik ve bunu kendilerine ilettik teklifimizi kabul edip emekliye ayrıldılar. Vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz. Hakkınız helal edin bizlerinde hakkı geçmişse bizimde helal olsun. Bu kapı her zaman açık. Ne zaman ne ihtiyacız olursa bekleriz.  ” diye konuştu.

Belediye başkanı olarak personellerin hak ve hukukunu sürekli gözettiğini de sözlerine ekleyen Kocatepe, “İşverenin işçiye karşı iyi davranması, işçinin temel hak ve özgürlüklerini tanıması ve ona göre davranmasına imkân vermesi de temel görevleri arasındadır. Sizlerin emekli olmak için dilekçe verdiğiniz gün emeklilik ikramiyesi primlerinizi ve izin ücretlerinizi hesaplatarak aynı gün içerisinde banka hesaplarınıza yatırdık. Allah ağız tadıyla ücretlerinizi harcamayı nasip etsin” dedi.

Emekliye ayrılan Dilek Kocaman, Ekrem Yiğit, Osman Polatdemir, Mevlüt Gökdemir, Vedat Köksal, Ali Avcı ve Kadir Köksal Başkan Kocatepe’ye hizmetlerinden dolayı personeliyle iyi ilişkilerinden dolayı teşekkür ederek haklarını helal ettiklerini söylediler.