Artvin'den Haberler

ARTVİN BOĞALARI BAŞANTRÖNÜRÜ ŞAHİN ATEŞDAĞLI TARAFTARIN DESTEĞİNİ İSTİYOR

 

Artvin Belediyespor Basketbol Takımının Başantrenörü Şahin Ateşdağlı “Bornova maçını kazandığımız takdirde matematiksel olarak grup 1’inciliğini garantilemiş oluyoruz”.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Basketbol 2. Liginde başarıyla mücadele eden ve çıktığı 19 maçtan 18’inde galibiyetle ayrılarak grup aşamasında lider olması için kalan 5 maçtan birini kazanması gereken Artvin Belediyespor Basketbol Takımının Başantrenörü Şahin Ateşdağlı sezon sonu play-off ve final grubu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Başantrenör  Şahin Ateşdağlı basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bornova maçını kazanırsak matematiksel olarak grubu lider tamamlayacağız.

Bornova maçını kazandığımız takdirde matematiksel olarak grup 1’inciliğini garantilemiş oluyoruz. Grupta liderliği garantiledikten sonra sonrada B grubundaki 7-8 ve 9’uncu sıradaki Tenis Eskrim Dağcılık, Mamak Belediyesi, Mersin BŞB takımlarından biriyle karşılaşmamız kuvvetle muhtemel onların maçlarını takip edeceğiz hangisi olursa da hazırlıklarını yapmamız için önümüzde çok ciddi bir süreç olacak. Bu eşleşmelerde 3 maç üzerinden oynanacak 2 sini kazanan Final grubunda mücadele edecek.  Grubumuzu lider tamamlayacağımızdan dolayı play oflarda saha avantajımız olacak ve ilk maçı kendi evimizde oynayacağız ikinci maçı deplasmanda oynayacağız gerek kalırsa üçüncü maçı yine kendi evimizde oynayacağız. Playoffu geçip final grubuna kalırsak 8 takım çift devreli lig usulü oynayacak ama burası sıkıştırılırmış fikstür ve zorlu bir süreç bizi bekleyecek 40 günlük gibi süre zarfında 14 maç oynayacağız. Çok fazla ilgi ve çalışma konsantasroyan gerektiren bir süreç olacak bizde takım olarak kendimizi buraya en iyi şekilde hazırlayacağız.

Biz Hedefi Olan Bir Takımız

Biz hedefli bir takımız bunu sene başından beride lanse ediyoruz. Planladığımız şekilde de devam ediyoruz.  Başta Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe, Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla, Valimiz Ömer Doğanay olmak üzere Kulüp başkanımız Zafer İnce ve Esnaf bizi çok destekledi. Şimdi çok daha zor bir yola giriyoruz eğer şampiyonluk istiyorsak bütün halk olarak kenetlenerek salonu doldurmamız gerekiyor. Final grubunda seyircinin itici gücü bizim 6’ıncı oyuncumuz olacak ve rakibimizi baskı altına alacağız bundan dolayı halktan ciddi anlamda destek istiyoruz. Zaten bugüne kadar iyisi ile kötüsü ile bizimle hep birlikte oldular bundan sonrada desteklerini artırmalarını istiyoruz. Artvin Belediye Spor olarak biz Artvin’in takımıyız ve Artvin’i temsil ediyoruz ve Artvin’in ismini her yere taşıyoruz. Diğer devlet kurumları da bu süreç içerisinde takımın yanında olmalarını ve bu zorlu süreçte Artvin’i hak ettiği yere 1. Lige taşımada desteklerini bekliyoruz. Birçok şehirde bulundum ve Artvin birbiriyle kenetlenen beraber hareket etmeyi başarabilen en iyi şehirlerden bir tanesi bunu da bizim arkamızda bir güç olarak yaparsa bizde sahada varımızı yoğumuzu ortaya koyarak Artvin’i hak ettiği yere çıkarmak için tüm gücümüzle savaşırız.

Seyircimizin Desteği ile Tüm Zorlukları Aşacak Güçteyiz

Biz lige 1. Lig hedefi ile başladık ve kadromuzu da koyduğumuz hedefe göre kurduk.  Bugüne kadar olan süreçte oyuncularımı hep dengeli bir şekilde kullanmaya ve hepsine eşit süre vermeye çalıştım. Bizim takımda istatistiklerde ilk 10’un içerisinde kimse yok ama herkes bir şeyler yapıyor takım olarak mücadele ediyor. Ulaşım anlamında bizi çok fazla yıpratan bir yolumuz var fakat 12 kişilik bir kadroya sahibiz sakatlık olmazsa o zorlu süreci seyircimizin desteği ile de atlatacağımıza inanıyorum.” dedi