Artvin'den Haberler

ARTVİN BOĞALARI SEYİRCİSİ ÖNÜNDE ŞOV YAPTI

 

Türkiye Basketbol 2. Ligi 18’inci hafta maçında Artvin Belediye Spor Basketbol Takım, konuk ettiği Kayseri temsilcisi İstem Kolejini 92-67 mağlup etti ve yenilmezlik serisini 15 maça çıkardı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Basketbol 2. Ligi 18’inci hafta maçında Artvin Belediye Spor Basketbol Takım, konuk ettiği Kayseri temsilcisi İstem Kolejini 92-67 mağlup etti ve yenilmezlik serisini 15 maça çıkardı.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, İstem Kolejini 92-67 yendi. Artvin Boğaları bu sonuçla yenilmezlik serisini 15 maça çıkardı. Artvin Merkez Spor Salonunda oynanan mücadelenin ilk periyoda fırtına gibi başlayan Artvin Boğaları, ilk periyodu 31-13 önde kapattı.  Karşılıklı sayılarla geçen 2’inci periyodu yeşil beyazlılar 20-21 önde tamamlayarak soyunma odasına 51-34 önde gitti. 3’üncü periyotta bulduğu 24 sayı ile maçı koparan Artvin Boğaları final periyoduna 75-51 önde girdi. Son periyot 3’lük atış deneyen Artvin Boğaları rakibin geri dönmesine müsaade etmeyerek parkeden 92-67’lik galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla beraber Artvin Boğaları ligdeki 17. galibiyetini alarak puanını 35’e yükselterek liderlik koltuğundaki yerini sağlama aldı.

Artvin Boğaları adına en skorel oyuncular; 15 sayı üreten Nikolay Pastal oldu, Nikolayı 14 sayı ile Kemal Can takip etti.

Maç sonunda açıklamada bulunan Artvin Belediye spor baş antrenörü Şahin Ateşdağlı; “Takımımı aldıkları galibiyetten dolayı kutluyorum. Bugün takımımızda Oğuzhan, Müfitcan ve Mustafa’nın sakatlıkları bulunuyordu. Onların eksikliğinde diğer oyuncularımız üstüne düşen görevi en iyi şekilde yerine getirerek takım olduğumuzu gösterdi. Bugün az da olsa süre alan genç oyuncumuz Artvin’in çocuğu Berkun Dermir’i attığı sayılardan dolayı tebrik ediyorum. Maçı da rahat kazanarak taraftarımızı evlerine mutlu gönderdik. Bugün bu salonu dolduran taraftarlarımızla sezon sonunda burada 1. Lig kutlamaları yapacağız. ”dedi.