Artvin'den Haberler

ARTVİN BOĞALARINDAN EZİCİ ÜSTÜNLÜK

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol 2.Ligi 24.haftasında, Şanlıurfa Temsilcisi Haliliye Belediyesini 78-56 mağlup etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Boğaları,  Haliliye Belediyesini 78-56  mağlup ederek bu sezon ki 20’inci galibiyetini aldı. Artvin Boğaları maça istekli başlayarak ilk periyodu 22-15 önde tamamladı. İkinci periyotta 24 sayı bulurken Haliliye Belediyesi 14 sayıda kalınca Artvin Boğaları soyunma odasına 46-29 önde gitti.

Artvin Boğaları 3. periyotta 20 sayı üretirken Haliliye Belediyesi ’de 16 sayı buldu ve son periyota 66-45 önde girdi. Son periyotta rahat bir oyun oynayan Artvin Boğaları Haliliye Belediye maçından 78-56 galip ayrıldı.

Artvin Boğaları adına 14 sayı üreten Kemal Can Aktuna  en skorel oyuncu olurken Kemal Can’ı 12 sayı ile Nikolay Pastal, 11 sayı ile Oğuzhan Turan ve Müfit Can Alp  takip etti.

Maç sonu açıklamalarda bulunan Artvin Belediyespor Genel Menajeri Uğur Delikanlı:”Bu hafta oynadığımız Haliliye BLD maçı öncesi hafta boyunca bu maçta asıl oyunumuzu oynamayacağımızı, genç oyunculara şans vereceğimizi gündeme getirenlere Artvin’den selam olsun. Bize dost olan her takımla biz de saha dışında dostuz. Yüce Atatürk’ün dediği gibi sporcunun ahlaklı olan kadrosu ve kenar yönetimine sahip olan Artvin Belediye Spor Kulübü hiçbir entrikanın içerisinde olmaz. Bilir ki bir sporcunun bir takımın hakkını yemek onu başarıya götürmez aksine onu küçük kılar. Biz hedefimizi TBL olarak koymuş bir takımız ve duruşumuzla karakterimizle basketbol camiasına layık olacağız. Federasyonumuzun en uzaklarda kalmış takımı olsak bile biliyoruz ki kalbi saygı ve ahlak dolu olan her takımın her insanın takdir ettiği ve gıpta ile izlediği bir camiayız. Gerek federasyonumuza gerekte camiamıza layık olarak yolumuza devam edeceğiz. Bizim buralarda ‘maç satana her şeyini satar derler’ ve şimdi merak ediyoruz bu saçma gündemi yapan insanlar bu galibiyet sonrası ne sattılar?” denildi.” diye konuştu.