Artvin'den Haberler

ARTVİN CAZİBE MERKEZİ OLUYOR!

 

Artvin’in tanıtımı ve Turizmine katkı sağlamak amacı ile Çekmeköy Artvinliler Derneği Başkanı Gürel Durmuş’un girişimleri ile Artvin’e bir gezi düzenlendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’in tanıtımı ve Turizmine katkı sağlamak amacı ile Çekmeköy Artvinliler Derneği Başkanı Gürel Durmuş’un girişimleri ile Artvin’e bir gezi düzenlendi. Geziye Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği 1993 Mezunları Aileleri ile birlikte katıldı.

50 kişilik guruba Gürel Durmuş evsahipliği yaparak Artvin’i gezdirdi. Durmuş gezi ile ilgili yaptığı açıklamada  “50 kişilik gurubun ilimizde olması bizi sevindirdi. İki günlük gezi ile Artvin’in çevresini, doğal güzelliklerini anlatmaya çalıştım” dedi.

Bu gezi Şavşat’ta Laşet Restoran’da ilk buluşmayla başladı. Şavşat Belediye Başkanı Sinan Öztürk’ün katılımı ile renklendi. Başkan Öztürk özellikle Cittaslow Şavşat’ı anlatarak yöresel ikramlar eşliğinde Şavşat’ın geleceğini hakkında bilgi verdi. Ciritdüzü köyünün düzlüklerinde davul zurna ile coştular. Geceyi konaklamak için Savaş Köyü’ne geçildi. Başkan Gürel Durmuş “Gezinin evsahibi olmam nedeniyle köyüm Savaş Köyü’nde misafirlerimizin ağırlanmasında yardımcı olan Annem Adinaz, Babam Hayrettin, dayım Erdinç, Yengem Elinaz Durmaş’, Amcam Fehattin ve yengem Fatma Dervişoğlu’na teşekkür ederim” dedi.

İkinci gün kahvaltıdan sonra Ardanuç’taki Cehennem Deresi Kanyonu ve Hatila Vadisi gezisi için yola çıkıldı. Gezi sonra gördükleri manzara karşısında huzur ve dinginliğin mutluluğunu yaşıyorlar. Bu doğa şartlarında yaşam mücadelesi veren köylülere hayretleri gözden kaçmadı. Atatepe, Çoruh Park ve merkezde devam eden Artvin Tanıtım Günleri ziyareti ile gezi tamamlandı.

Kimler katıldı

Geziye İstanbul’dan İşadamı Zeki Kara ve ailesi, Rize’den Milli Parklar Bölge Müdür Yardımcısı Cüneyt Aloğlu ve ailesi, Trabzon’dan Orman Bölge Müdürlüğü’nden Yasemin Zengin ve ailesi, Trabzon’dan Orman Fakültesi Orman Endüstri Bölüm Başkanı Semra Akbulut Çolak, Trabzon’dan öğretmen Şükrü Turhan, Giresun’dan özel sektörde süt düzey yöneticilik yapan Ertan Tiryaki ve ailesi, Yalova’dan Öğretmen Mustafa Canca, İstanbul’dan İşadamı Sezai Özen ve ailesi, Artvin’den Öğretmen Turcan Avcı ve ailesi, Bafra’dan Öğretmen Asım Tamer Çöller, Sivas’tan Öğretmen ve Eczacı Ahmet Karaömeroğlu ve ailesi, Kocaeli’nden Funda/Mehmet Türk ve ailesi, Uluslararası Tekstil Firmasında Tasarım CEO ‘su Yunus Aksuve Ailesi, Rize’den öğretim görevlisi Hüseyin Tan ve ailesi, Trabzon’dan Öğretmen Volkan Ata ve ailesi, Kütahya’dan Öğretim Görevlisi Ali Telli ve ailesi, Akhisar’dan Hüseyin Fidan ve ailesi, Ordu’dan iş adamı ve siyasetçi Barış Sağra ve ailesi toplam 50 kişi katıldı.