Artvin'den Haberler

ARTVİN ÇORUH SPOR KULÜBÜ YÖNETİCİLERİNDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Dursun Noyan’dan Artvin’in fedakar esnaflarından Kadem Taşdemir’e ziyaret.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ve Dursun Noyan, Artvin Çoruh Spor Kulübü’nün sporcularının konakladığı lojmanlarının 3 sezondur  yakacak ihtiyacını karşılayan Artvin’in toptancı esnaflarından Öztaş Kömürcülük ’ün sahibi Kadem Taşdemir’e yaptıkları ziyarette Artvin Çoruh Spor Kulübü’ne desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Öztaş Kömürcülük ’ün sahibi Kadem Taşdemir de burada yaptığı açıklamada, “Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı çok değerli kardeşim Murat beye ilimizin gençlerini kahvehanelerden, internet kafelerden ve her türlü kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak spor yapmalarını sağlıklı, akıllı ve toplumumuza yakışır güzel insanlar yetiştirmek için verdikleri mücadeleden dolayı bende çok teşekkür ediyorum” dedi.

Taşdemir açıklamasının devamında, “Artvin Çoruh Spor Kulübü’müzün lojmanlarının geçen sezonlarda da yakıt ihtiyacını karşıladım imkanlarım doğrultusunda önümüzdeki dönemlerde çok daha fazlasını yapacağım ve tüm esnaf arkadaşlarımızın bu güzel olaya dahil olmalarını istiyorum benim oğlumda yıllarca bu liglerde futbol oynadı fakat sahip çıkan elinden tutan olmadı.

Artvin ili merkezinde Bölgesel Ligde veya Profesyonel Ligde bir takımımız yok. Gerçekten utanç duyuyorum! İşim dolayısıyla sürekli il dışına çıkıyorum. Soruyorlar Artvin kaçıncı ligde? Amatör diyorum, bölgesel mi? diye sorulduğunda yok süper Amatör Ligde derken rengim değişiyor böyle olmamalı!

Siyasiler, Bu camianın içinde olan ilgililer bu işi masaya yatırmalı bu halkın suçu ne?

Bizim hatalarımızı da söyleyin ama sizde bir düşünün kim nerde hata yapıyor? Artık yeter,  biz de daha fazlasını yapmaya hazırız,  çok uzun süredir profesyonel takım yok. Bu sezon altını çizerek söylüyorum Artvin Merkez için “tarihi bir fırsat kaçtı” Hopaspor’un büyük bir ihtimalle şampiyon olacağı bir sezonda Süper Amatör de hafta sonu oynanacak olan Arhavispor – Borçkaspor’dan biri Bölgesel Amatör Lige çıkacak.

Bu kadar basit olan işi bu ilde Artvin Çoruhspor veya Artvinspor ile yapabilirdi. Sonuç bu camianın ileri gelenleri başaramadı çok yazık oldu. Bu saatten sonra en az 5 yıl Bölgesel Amatöre çıkan takımı indiremeyiz. Allah’ın selameti başımıza olsun. Arhavi ilçemizde Efeler Liginde Voleybol Takımı var. Hopa ilçemizde profesyonel futbol takımı var. Çok güzel Artvin Merkez de kimsenin ilgi göstermediği 2. Ligde olan basketbol takımı var, buna da şükür.

Bu il bu kadar sahipsiz değildir!

Arkadaşlar sizin anlayamadığınız bir şeyi anlatayım, Arhavi ilçe halkı ve sahil bölgesi voleybola çok önem veriyor neden taraftar bu ilçemizde bu sporu seviyor ve türbinleri dolduruyor. Hopa ilçemiz futbol seviyor taraftar bir yere sığmıyor ve sonuç iki ilçemizde hedefe ulaştı.

Artvin Merkez futbol, halk oyunları ve hentbol seviyor. Yusufeli güreş seviyor bu nedenle bu branşlara yatırım yapmalıyız. Değerli kardeşlerim bu işi kim nasıl çözecekse çözsün bu il bu kadar sahipsiz değildir.

Artvin Çoruh Spor Kulübü Ve Başkanı Murat Yılmaz bu konuda çok büyük fedakârlıklar yaptılar kendilerine teşekkür ederim. Murat Kardeşimizi maddi manevi çok zor duruma soktuk.

Neden biz sadece her gördüğümüzde başkanım bu sene Bölgesel Lige çıkalım, başkanım forvet al, başkanım kaleci al sürekli talimat verdik!

Para veren yok diğer taraftan masa başı oyunlar sonuç arpa boyu yol alamadık! Sadece Murat başkanla, Dursun başkanla bu iş olmaz. Bir anımı anlatmak istiyorum; Benim oğlum Antalya da eğitim gördüğü dönemde Antalya’ya giderken bende Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Noyan ve Murat başkan ile aynı uçakta Antalya ya gittim ve orada beraber 3 gün geçirdik.

Çoruh Spor Kulübü’nün ve Murat başkanın konumu gözlerimle görme imkanına sahip oldum. Çok sayıda futbol antrenörü ve yöneticisi bizi ağırladı ve 3 gün süresince Artvin Çoruh Spor Kulübü yöneticileri sporcuları hakkında yetenekleri konusunda tek tek bilgi verdiler ve 3 ay sonra Antalya’ya 4 sporcunun getirilmesi konusunda karara bağlandı. Ben bizzat kendim takip etim. Ocak ayında Antalya kampına 4 sporcu ve 2 yönetici gitti. Bu sadece 1 tanesi, Osmanlı Spor Kulübü, Ankaragücü ve Gençlerbirliği ile antrenmanlara çıkan çocuklarımız var. Değerli dostlar çok net söylüyorum bir aile 4 kişi olarak Antalya’ya gidip gelmek en az 5 Bin TL. Artvin Çoruh Spor Kulübü bizim gençlerimizi yılmadan usanmadan denenmek için defalarca bu tür etkinliklere götürüyor gerçekten takdir edilecek bir durum kendilerini kutluyorum.

Ben her sezon yakıt anlamında destek sağladığım için psikolojik olarak bu desteğim yerini buluyor mu diye zamam zaman takip ettim ve gördüm ki Artvin ilinde bu dönem futbol oynayan gençler çok şanslı.

Artvin Çoruh Spor Kulübü gibi  bir kulüp ve Murat başkan gibi kendilerine değer veren bir değer var. Sevgili dostlarım alt yapıda oynayan sporcular zaman zaman İngilizce, yüzme ve görgü kuralları eğitimi alıyorlar. Bu durum ülkemizdeki Süper Lig takımlarının çoğunun alt yapısında yoktur. Değerli dostlarım ben Çoruh Spor Kulübü’nün sportif anlamda başarısına bakmam benim için önemli olan alt yapıda yetiştirilen gençler şöyle bakacak olursak olaya 50 yaşın üstünde gençliğinde  hiçbir zaman   spor yapmayan insanlarımız hastanelerden çıkamıyorlar fakat gençlik döneminde spor yapan insanlar çok daha sağlıklı oluyorlar. Devletimizin siyasilerimizin bu konuda çok daha fazla adım atmaları gerekiyor. Bildiğiniz gibi sağlıklı nesiller spor yapan gençlerle olur. Çoruh Spor Kulübü’ne bugüne kadar yapmış olduklarından dolayı tebrik ediyor başarılar diliyorum. Ben imkanların dahilinde her türlü desteği vermeye hazırım bundan da çok mutluyum sağlıklı akıllı geleceğimiz olan gençler yetişmesine birazcık ta katkım varsa bundan ben çok onur duyarım bana vesile olan Murat başkanım ve Dursun  başkanıma da bir kez daha çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.