Artvin'den Haberler

ARTVİN ÇORUHSPOR AHMET KÜLÜK İLE DEVAM

 

Başkan Murat Yılmaz’dan Yeni Hedeflere İlişkin Açıklamalar

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruhspor Kulübü 2019 – 2020 sezonda yaptığı görüşmeler sonucunda teknik direktör Ahmet Külük ile devam etme kararı aldı. Artvin Çoruhspor Kulübü Başkan Murat Yılmaz, yaptığı açıklama ile gerek Ahmet Külük ile devam edilmesi kararı gerekse de yeni hedeflere ilişkin önemli açıklamalar geldi.

Artvin Çoruhspor kulübü Başkanı Murat Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada ’’ 2019 – 2020 Futbol Sezonunda yaptığımız görüşmeler sonucunda Teknik direktörümüz Ahmet Külük ile devam etme kararı aldık, tekrar hocamıza hoş geldin diyor, genç ve dinamik takımımızla birlikte başarılı bir sezon olacağına inanıyoruz.

Teknik direktör Ahmet Külük hocamızla 2018 – 2019 Sezonunda ( bu sezon ) katıldığımız U 14 liginde ilimizde şampiyon olduk ve Türkiye finallerinde 1 grup müsabakalarında elendik. U17 liginde İlimizde şampiyon olduk Türkiye finallerinde 1 grup müsabakalarını şampiyon tamamladık 2.grup müsabakalarında elendik ve sezonu Türkiye’nin ilk 12 Takım arasına girmeyi başararak tamamladık. Amatör Ligde ise U17 takımıyla mücadele ettik bu takımımıza bir kaç bölgede sporcu ekleyerek katıldığımız Ligi Borçkaspor ’un ardından 2. Sırada tamamladık, Artvin Çoruhspor kulübü ve Antrenör Ahmet hocamız ile birlikte yönetim kurulu olarak başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyoruz. Artvin Çoruhspor kulübü olarak 5. Sezonunu muzu tamamladık artık süper Amatör liginde ve tüm alt liglerde mücadele ettik. Alt liglerde şampiyon olarak guruplara gittik ve ilimizi en iyi şekilde temsil ettik ve de çok tecrübe kazandık. Önümüzdeki süreçte daha mantıklı ve doğru adımlar atarak hedefimize ulaşacağız” dedi.

Futbol Kamuoyu Bir Çalıştayda Bir Araya Gelerek Sorunlarını Masaya Yatırmalı

Grup müsabakalarında gördüğümüz en önemli konu ise şampiyonaya gelen takımlar kendi ilindeki Liginde oynayan ve rakip olan takımlardan eksik oldukları bölgelerde sporcuları kadrosuna katarak gelmesi ve başarılı olmaları kaçınılmaz oluyor. Önümüzdeki sezon Artvin ilinde mücadele eden takımların kulüp başkanları ile ön görüşme yaptık bu şekilde karar alacağız ve şampiyonaya katılıp ilimizi il dışında temsil eden takıma destek çıkarak istediği sporcuyu sezon sonu geri vermek şartıyla şampiyon takıma vererek güçlü bir Artvin il temsilcisini göndereceğiz. Bu konuda yıllardır hata yapıyormuşuz. Artık bu hatadan döneceğiz, örneğin U 16 Türkiye finallerine ARTVİN ilinde U16 liginde mücadele eden tüm takımlardan şampiyon olan takıma sporcu desteği vererek ilimizi guruplarda en güzel şekilde temsil etmesini sağlayacağız.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak önümüzdeki sezon U14, U15, Süper Amatör Ligi ile Türkiye Futbol Federasyonu Futsal lige katılarak toplamda 4 Kategori de mücadele edeceğiz. Bu sezon hedefimiz Altyapı ve süper Amatör Ligi ile birlikte Artvin ilinde yaşamak kaydı ile kendi yetiştirdiğimiz sporcularımızdan oluşan 120 lisanslı sporcuya ulaşmaktır.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak 5 yıllık süreçte alt yapı olarak Artvin ilinin futbol da 5 yıllık geleceğini kendi imkanlarımızla sağlama almış durumdayız. Bu süreçten sonra çok acil olarak Artvin Merkezde Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Bir takım olmak zorunda yoksa Artvin Çoruhspor kulübü, Altın Ordu futbol okulu, Artvinspor kulübünün açmış olduğu Trabzonspor futbol okulu ve Ormanspor kulübü başka takımlar için çalışmış olurlar ve çok yazık olur bunca emeğe. Aklımızı başımıza toplamalıyız futbol çalıştayı yapmalıyız yada hepimiz bu işleri bırakalım boşuna yorulmayalım ekonomik olarak zarar etmeyelim yoksa önümüzdeki en az 20 yıl daha profesyonel Ligi görme şansımız olmaz.

Ahmet Külük hocamıza ve Çoruhspor ailesine Tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, Önümüzdeki günlerde çok güzel 2 projeye daha imza atacağız. Şuan projeler için altyapı çalışmaları yapıyoruz ve projelerimizi yakında açıklayacağız. 5 yıldır Artvin futbolunda önemli işler yapıyoruz ve bir çok şeyi değiştirdik” dedi.

Artvin Hopaspor’un Küllerinden Doğmasına vesile olduk

Murat Yılmaz yaptığı açıklamada geçmiş dönemlerdeki olaylara da atıfta bulunurken Artvin Hopaspor’un küllerinden doğmasına neden oldukları olayı da kamuoyuna hatırlattı. Yılmaz açıklamasında; “ARTVİN ilinde 20 yıllık profesyonel takım eksikliği vardı ve biz Çoruhspor olarak Hopaspor’un küllerinden yeniden doğmasına vesile olduk. Artvin Hopaspor – Artvin Çoruhspor süper Amatör lig müsabakasında son müsabaka da Hopa ilçemizde yaşadığımız sıkıntılı süreçte Nedim Koyuncunun taraftarları sakinleştirerek o gün orada taraftara verdiği söz şuydu “ Ben Nedim Koyuncu olarak sizlere söz veriyorum Bu gün burada kardeşim Murat başkanın takımı olan Artvin Çoruhspor bu sahadan sıkıntısız sorunsuz ayrılacak ve ben önümüzdeki sezon Hopaspor Başkanı olacağım ve Hopaspor’u önce Bölgesel Amatör Lige ardından da Profesyonel lige çıkartacağım, size söz veriyorum dağılın şimdi rahat olun siz söz verdim bu iş bitmiştir. “.

Bu konuşmanın ardından bizler Hopa stadından sıkıntısız bir şekilde ayrıldık. Nedim Koyuncu Hopaspor başkanı oldu ve başardı ilk sezonunda Bölgesel Amatör lige Artvin Hopaspor’u çıkardı. Nedim Koyuncu yaşadığı sıkıntılar nedeni ile Bölgesel Amatör Ligden profesyonel Lige çıkmak için mücadele ederken görevi Mübin ÇAKMAK başkana devretti ve Mübin Başkan ve ekibi de başarılı bir süreç takip ederek taraftarın da yoğun desteği ile Hopaspor kulübünü profesyonel lige taşıdı her iki başkanı ve ekiplerini kutluyorum ve inanıyorum önümüzdeki süreçte Futbol da ilimizde çok daha güzel şeyler olacak” şeklinde açıklamalarını yaptı.