Artvin'den Haberler

ARTVİN ÇORUHSPOR, GURUP FİNALLERİNE GİTMEYE HAK KAZANDI

 

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz: Artvin Çoruh spor Gurup Finallerine Gitmeye Hak Kazandı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, Artvin Çoruh Spor Kulübü’nün ligi şampiyon olarak tamamlamasını ardından takımın, gurup finallerine gitmeye hak kazandı açıkladı.

Artvin Çoruh Spor Kulübü U 13 takımı Hopa Spor Kulübü’nün cezası nedeniyle elenmesi üzerine Arhavi Gençlik Spor kulübü ile Borçka ilçe stadında yapılan şampiyonluk müsabakasını 2-0 kazanması sonucu Artvin ili U 13 ligini şampiyon olarak tamamlayarak 10-11-12-13 Haziran tarihinde yapılan gurup finallerine gitmeye hak kazandı. Borçka ilçe stadında oynanan final müsabakasında 10. dakikada Uğur Efe’nin uzak mesafeden isabetli vuruşunda Arhavi Gençlik spor kalecisinin müdahalesi yetersiz kalınca top ağlarla buluştu ve Artvin Çoruh spor 1-0 öne geçti müsabakanın başından sonuna kadar Çoruh spor etkili futbolunu sürdürdü ve 50. dakikada Mustafa Mert’in güzel golü ile 2-0 bularak oyun kontrollünü elinde tutarak müsabakayı tamamladı ve şampiyon olarak guruplara gitmeye hak kazandı.

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz müsabaka sonunda gazetemize yaptığı açıklamada; “Sporcularımıza, antrenör Sezgin Uluköy ve geçen yıl altyapı da bugünkü takımda bulunan sporculara çok katkısı olan Ferruh Babacan hocamıza ve Artvin Çoruh Spor Kulübü’nün beyni sportif direktör Uğur Sarıçam’ a bugün kulübümüze kazandırdıkları şampiyonluk için teşekkür ederiz.

Artvin Çoruh Spor Kulübü U 13 takımı forma reklamı sponsoru olan Samsun ilinde yaşayan, Berta inşaat ve Kılıçel Gayrimenkulün Sahibi Artvinli iş adamı İsmet Kılıçel kardeşimizde teşekkür ederiz. Bu şampiyonluğu ismet kardeşimize hediye ediyoruz işlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Yılmaz, “Arhavi Gençlik Spor Kulübü’nü ve bizim için ayrı bir yeri olan centilmen, dürüstlüğü ve beyefendiliği ile bilinen herkesin gönlünde taht kurmuş çok sevdiğimiz ilimizin sayılı spor adamlarından olan Murat Çorbacıoğlu abimizi  ve ekibini de kutlamak istiyorum. Sonuçta spor barış ve kardeşliktir, paylaşmaktır, mücadeledir, sağlıktır hayattır spor. Bugün bu gençler burada hayatın gerçek yüzünü yavaş yavaş öğreniyorlar.

Bugün Kazanan Artvin’de Futboldur

Bizlerde burada doğru eğitim verebilirsek yıllar sonra bakarız ki on numara gençler topluma kazandırmışız. Soruyorum size bundan daha güzel bir şey var mı?

Toplum olarak hızla bir birimizden kopuyoruz. Bu hoş bir durum değil ama inanıyorum ki biz spor adamları, antrenörler ve sporcular sayesinde biz bu kutuplaşmayı durduracağız. Sen Hopa’sın, sen Borçka’sın, sen Arhavi’sin yok öyle bir şey hepimiz kardeşiz, hepimiz bu ülke için omuz omuza askerlik yaptık, yerine göre her türlü terör belasına karşı omuz omuza caddelerdeydik. Ne mutlu bize ki bu özgürce rahatça huzurlu bir şekilde hayatımıza devam ediyoruz. Bu gün ise kazanan takım yok bence. Bu gün kazanan Artvin’de futboldur!” diye konuştu.

Kulüpler arası ve kişiler arası dostluktur ve bundan sonrada dostluklar Allah’ın izniyle artarak devam edecektir şeklinde açıklama yapan Yılmaz, “Takımımıza Bayburt ilinde yapılacak turnuvada başarılar diliyorum.

Artvin Çoruh Spor Kulübü sportif direktörü Uğur Sarıçam’da bu gün oynan müsabaka sonucun da şampiyon olan takımımızı ve teknik ekibini kutluyorum guruplarda başarılar diliyorum. Buradan bir teşekkür de sporcularımızın ailelerine etmek istiyorum. Bizler kadar onlarda mücadele ettiler. Sporcularımızın beslenmesi, uyuması ve eğitimleri ile çok ilgilendiler, imkânlar dâhilinde tribün deki yerlerini alarak bizlere destek verdiler çok teşekkür ediyoruz.

Artvin Çoruh Spor Kulübü olarak 3 yıldır aralıksız mücadelemize başkanımız Murat beyle birlikte devam etmekteyiz bizler önümüzdeki 10 yılın programını yaparak bu işe başladık ve devam ediyoruz bizim için en önemli konu tesisleridir.

Artvin Çoruh Spor Kulübü’nün kendi ayakları üzerinde durabilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir 15 gün içerisinde Artvin Çoruh Spor Kulübü lokal ve kahvaltı salonu hizmete girecek, konukevi projemizde temel aşamasında olup sene sonuna yetiştirmeyi planlamaktayız. Bu tesisler bizlerin geleceği için çok önemli daha önce murat başkanın açıklama da bulunduğu sosyal tesisler ve kamp tesisleri de önümüzdeki sene Allah’ın izniyle yapımına başlanılacaktır. Alt yapı bizim için çok önemli şuan U 13 takımımız var seneye U 14 takımızda olacak ve bu süreç her yıl ilerleyerek 5 yıl sürecek 5 yılın ardından büyük bir bölümü Artvin ilinin sporcularından oluşan bir kadroyla profesyonel ligde mücadele edeceğiz. Artvin Çoruh Spor Kulübü sportif direktörü olarak bizleri her zaman destekleyen çarşı esnafına ve  büyük Çoruh spor ailesine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.