Artvin'den Haberler

ARTVİN DEVLET HASTANESİ’NDE KİTAPLIK HİZMETE AÇILDI

 

Artvin Devlet Hastanesi’nde vatandaşların bekleme salonunda ve hasta bakım servislerinde kitaplık oluşturuldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Devlet Hastanesi’nde vatandaşların bekleme salonunda ve hasta bakım servislerinde kitaplık oluşturuldu.

Artvin Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından vatandaşların bekleme salonunda bir kitaplık oluşturuldu. Sıra bekleyen hasta ve yakınlarının yararlanması için hazırlanan kitaplıkta Diyanet İşler Başkanlığının yayınları yer alıyor. Hastane bekleme salonunda ve hasta servislerinde kitaplığın oluşturulmasına destek veren Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş, İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın ve Başhekim Op. Dr. Seymur Salih Mehmetoğlu’na kitapları teslim etti.

Artvin Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Seymur Salih Mehmetoğlu burada yaptığı konuşmasında, “Hastanelerimizde her kata kitaplıklar yapalım uygulamayı ilk defa başlatıyoruz. Hastanemizin her katında kütüphane köşesi oluşturuyoruz. Hasta ve yakınlarının beklerken daha güzel vakit geçirmelerini ve bilgilerinin artırılmasını istedik. Bu katkılarından dolayı İl Müftülümüz Hasan Güneş’e teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın; “Hastane bekleme odalarında okuma alışkanlığını kazandırıcı bu faaliyetlerin bir proje olarak diğer tüm hastanelerimizde gerekli yardım ve teşviki yapacağını ifade etti. Sağlık Müdürü Akalın, bu faaliyetin gerçekleşmesinde yardımcı olan İl Müftüsü Hasan Güneş’e teşekkürlerimi bir borç bildiğini” ifadelerini kullandı.

Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş, İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın’ın ve Artvin Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Seymur Salih Mehmetoğlu’nun bekleme salonunda ve hasta bakım servislerinde kitaplık oluşturulmasını desteklediğini Başkanlığımızın hazırlamış olduğu kitaplardan bahseden Sayın Güneş, Peygamber Efendimize Hıra Nur dağında İnzivada iken ilk gelen mesajın, ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku!’ ayeti kerimeyi hatırlatarak “Bilgi insan içindir.  İnsan ilimle yücelir. Sağlam bir kaynaktan aldığı doğru bilgiyle hidayete erer, topluma yön verir ve dünyayı şekillendirir. İlim; insanı huzura, mutluluğa, dünya ve ahiret kazancına eriştirir. Cehalet ise insanı utandırır, aldatır, hataya ve zarara açık hale getirir” dedi.