Artvin'den Haberler

ARTVİN ESNAF TEŞKİLATI YEREL ESNAFA SAHİP ÇIKILMASI İÇİN BÜYÜK KAMPANYA BAŞLATTI

 

Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Demirhan Elçin; yerel esnafa sahip çıkılması amacı ile kampanya başlattıklarını dile getirdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Demirhan Elçin; yerel esnafa sahip çıkılması amacı ile kampanya başlattıklarını dile getirdi.

Elçin yaptığı açıklamada; Artvin merkezde 11 ayrı noktadaki billboardlara asılan ilan ve duyurularla kamuoyunu yönlendirmesi için çalışma yapılıyor.

Tüm esnafın işyerlerinin vitrin camlarına, il merkezinde A4 ebadında 1.500 adet ilçelerde 3.500 adet afişler asılarak farkındalık yaratılması sağlanmaya çalışılıyor. 5.000 adet A5 ebadında el ilanının, Artvin merkezdeki tüm evlere dağıtılacağını açıklayan, Artvin Esob Ve Artvin Ekk Başkanı Demirhan Elçin; Artvin’de yaşayan Artvin’in imkânlarından yararlanıp nafakasını sağlayan tüm tüketicilerin; Artvin’de yerel esnaftan alış veriş yaparak Artvin’in ekonomik kaynaklarının Artvin’de kalmasını  sağlaması gerektiğini belirtti.

Yerel esnafın desteklenmesinde, tüketicilerin yanı sıra Devlet kurumlarının da yerel esnafı desteklemesi gerektiğini  vurgulayan Elçin; Artvin’de, tüketicilerin ve devlet kurumlarındaki yöneticilerin; Artvin esnafının pahalı fiyatla mal ve hizmet satışı yapıyormuş gibi ön yargıları var. Artvin Esnaf Ve Sanatkârları olarak; tüketicilerin ve devlet kurumlarındaki yöneticilerin yanlış ve eksik ön yargılarını bertaraf etmek için ellerinden gelen tüm gayretleri göstereceklerini belirten Elçin, gerek tüketicilerin gerekse devlet kurumlarının; ilimizdeki Esnaf Ve Sanatkarın satışa sunmuş olduğu mal ve hizmet kalitesi ve fiyat pahalılığı ile ilgili ön yargılarının bertaraf edilmesi için; esnaf teşkilatı olarak üyelerimizle çok sık toplantı ve seminerler yaparak Esnaf Ve Sanatkarlar olarak çuvaldızı kendimize, toplu iğneyi de tüketici ve devlet kurumlarına batırarak Artvin’in ekonomik kaynaklarının Artvin’de kalması için azim ve gayretle çalışacaklarını belirten Elçin, Artvin’de yaşayan tüketiciler giyim, mobilya, bakım, onarım ve çoklu alımlar  vb. ihtiyaçlarını ya internet ya da yakın illere giderek satın almalarının, Artvin’in kaynaklarının dışarıya gitmesi nedeniyle, Artvin ekonomisine çok büyük darbe vurduğunu belirtti.  Artvin’e dışardan para gelmiyor hiç değilse Artvin’deki kısıtlı paranın da dışarıya gitmemesini söyledi.

Son olarak iyisiyle kötüsüyle Artvin’de yaşayanların Artvin’i ilelebet yaşatacaklarını belirterek, Artvin’de yaşayanların, cenazede birlikte ağladıkları, düğünde beraber horon oynadıkları, sevinçte ve kederde beraber oldukları, kimi zaman evinin anahtarını verdiği, kimi zaman çocuğunu teslim edip ben gelinceye kadar burada dursun diyerek emanet ettiği, ya da çocuğuna ben gelinceye kadar git esnafın dükkanında bekle diyerek aileden biri olarak gördüğü, kendi olmayınca kargosunun teslim edilmesini istediği, şimdi param yok sonra veririm dediği, hastam var aybaşına kadar bana borç ver dediği yerel esnaf ve sanatkarı unutmamasını ve destek olması gerektiğini belirterek, tüketicilerin üzerine düşeni yaptıklarında esnaf ve sanatkarın üzerine düşenin daha fazlasını yapacağının teminatını ve sözünü verdi.