Artvin'den Haberler

ARTVİN GASTRONOMİ MÜZESİNE KAVUŞUYOR

ARTVİN GASTRONOMİ MÜZESİNE KAVUŞUYOR

 

Ziyaretçilerine Tarih ve Lezzeti İç İçe Yaşatmayı Vaad Eden ‘Artvin Gastronomi Müzesi’ Açılış İçin Gün Sayıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Ziyaretçilerine Tarih ve Lezzeti iç içe yaşatmayı vaad eden ‘Artvin Gastronomi Müzesi’ açılış için gün sayıyor.

Vali Yılmaz Doruk, Artvin Valiliği bünyesinde planlanan Artvin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Projesi kapsamında hazırlıkları devam eden Artvin Gastronomi Müzesinde incelemelerde bulundu.

Çoruh’un İbrikli’de başlayan yeni hikâyesi; kır kahveleri, yöresel lezzet durakları ve baraj restoranlar ile damaklarda unutulmaz lezzetler bırakacak gastronomi vadisiyle devam ediyor.

Çoruh Gastronomi Vadisi konsepti ile dünyada sayılı yerde görülebilecek çeşitlilikte endemik bitkiler ve biyoçeşitliliğe sahip şehirin zengin mutfağının layıkıyla tanıtıldığı, yöresel menü ve lezzet konseptlerinin hazırlandığı Artvin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Projesi; ziyaretçilere rengârenk tat ve kokunun mutfakta bir iksir gibi bir araya getirildiği geleneksel tatlarımızı keşfetme imkânı sunuyor.

Kadim şehrin; dillerde destan, damaklarda eşsiz tatlara dönüşmüş lezzetlerinin geçmişten günümüze hikâyesini anlatan Artvin Gastronomi Müzesi, ziyaretçilerine tarih ve lezzeti iç içe yaşatacak bir dünyanın kapılarını aralayacak.