Artvin'den Haberler

ARTVİN GECELERİ IŞIL IŞIL

 

Artvin’de Şehir Aydınlatmasıyla Kente Estetik Görüntü Kazandırıldı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi “ Şehir aydınlatması, Kent estetiği” kapsamında şehirde başlatmış olduğu kent aydınlatma çalışmaları ile geceleri ışıl, ışıl bir görüntü kazanan caddeler, kente faklı bir hava kattı.

Artvin Belediyesi’nin kentte başlattığı ‘estetik-dekoratif kent aydınlatma’ projesi ile Yeni Mahalle yürüyüş yolun, Dr. Kadir Topbaş Bulvar Caddesi üzeri, Çayağzı mahallesi ile Çarşı Mahallesi, Orta Mahalle, Yeni Mahalle ve kentin birçok yerinde tamamlandı.

Çayağzı Mahallesinde Çedaş karşısındaki güzergâhtaki ferforje tırabzanlara yaklaşık 200 metrelik led ile yapılan aydınlatma uygulaması kente güven ve renk kattı. Şehirde bulunan ağaçların, şelalelerinde renkli ledlerle aydınlatılması ile şehrin çehresi değişerek modern bir görüntü kazandı.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ Artvin’imiz daha prestijli bir şehre dönüşüyor. Artvin’in üst yapı yönünden bir değişim süreci içerisindedir. Artvin’de ışıklandırma çalışmalarına her geçen gün yenilerinin eklenmesiyle artmaya devam ediyor. Bu çalışmalarımız ile Artvin’imiz daha prestijli bir şehre dönüşüyor.” dedi.