Artvin'den Haberler

ARTVİN HOPASPOR’DAN ARTVİNSPOR’A ANLAMLI ZİYARET

 

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden Artvin Hopaspor Futbol Takımının Başkanı Mubin Çakmak ve üyeleri, Artvin Amatör Ligde mücadele eden Artvinspor Kulübü Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

ÇAKMAK “ARTVİN’DEKİ BÜTÜN KULÜBLERBİZİM KARDEŞ KULÜBLERİMİZDİR”

Hayati Akbaş

ARTVİN-Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden Artvin Hopaspor Futbol Takımının Başkanı Mubin Çakmak ve Yönetim kurulu üyeleri, Artvin Amatör Ligde mücadele eden Artvinspor Kulübü Yönetim kurulunu ziyaret etti.

BAŞKAN YILDIRIM, ÇAKMAK VE ÜYELERİNİ KULÜP BİNASININ KAPISINDA ÇİÇEKLE KARŞILANDI.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Başkan İrfan Yıldırım, Artvin Hopaspor ‘un bu yıl ligi birinci tamamlayarak 3. lige yükselmesini camia olarak can-ı gönülden istediklerini söyledi.

Kulüp faaliyetleri hakkında bilgi veren Yıldırım,  Artvin’de sporun gelişmesine katkı sağlamak ve gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmelerine engel olmak amacıyla kulübünün 2010 yılında kurulduğunu söyledi.

Kulübün bünyesinde faaliyet gösteren Artvinspor Futbol Takımının amatör kümede mücadele ettiğini ve hedeflerinin takımı gelecek yıl Bal Ligine çıkarmak olduğunu söyledi.

Artvin’de spora büyük bir özlem ve tutkunun olduğunu belirten Yıldırım, “İlimizde spora, özellikle futbola büyük bir özlem ve tutku var. Gençlerimizi sporla buluşturmak ve ilimizde sporun gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Artvinli esnaflar olarak bir araya geldik. Birisi bayan olmak üzere 13 kişilik yönetim kurulu üyemiz var. Aramızda bulunan bayan yönetici Özlem Sarayoğlu arkadaşımız spor camiasında Artvin’in ilk ve tek bayan yöneticisi olma özelliğini taşıyor. Amacımız bayanlarımıza sporu ve futbolu sevdirerek yeşil sahalara gelmelerini sağlamaktır. Kulüp olarak ferdi spor branşlarına da çok önem veriyoruz. Yakın zamanda halkoyunları, okçuluk ve ekstrem branşlarını faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Artvin halkından olumlu tepkiler alıyoruz. Amacımız gençlerimizin elinden tutarak sokaklardan, kahve köşelerinden, internet cafelerden ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak sporla tanışmalarını sağlayarak,  ülke sporuna kazandırmaktır.” diye konuştu

Artvin Hopaspor Kulüp Başkanı Mubin Çakma ise, güçlü bir yönetim kurulu oluşturduklarını belirterek, “Ligde hedefimiz şampiyonluktur. Kaliteli futbolcularımız var. Taraftar ve ilçe bizlerden bu yıl şampiyonluk bekliyor. Artvin ilinde mutlaka bir futbol takımının profesyonel ligde olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz yönetim, teknik heyet ve taraftarımız şampiyonluğa inandı. Artvin’i bal liginde temsil ediyoruz.

BİZ ARTVİN’İN EKİBİYİZ VE TÜM TAKIMLAR KARDEŞ TAKIMLARIMIZDIR.

Bütün Artvinlileri Hopa’daki maçlarımıza bekliyoruz. Bize destek versinler. Aynı şekilde bizlerde ilimizde mücadele eden amatör takımlara destek vermeye çalışacağız. Tüm takımlar bizim kardeş takımlarımızdır. Artvin’de çocuklarımız ve gençlerimizi sporla tanıştırıp kötü alışkanlıklara bulaşmamalarını istiyoruz. Bütün gayemiz sporu toplumun her kesimine sevdirmek ve statlara çekmektir. Spor dostluk ve kardeşlik demektir. Artvin’in adını taşıyan Artvinspor’u çok önemsiyoruz. Bizleri bugün ağırlayan Artvinspor Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Yıldırım ile yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Bu tür ziyaretlerin ve ağırlamaların mevcut birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Artvinspor kulübünün değerli yöneticilerini bizlerde Hopa’da ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin sonundan Yıldırım üzerinde Başkan Mubin Çakmak’ın isminin yazılı olduğu kulübün forma ve atkısını hediye etti.

Ziyaret topluca çekinilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.