Artvin'den Haberler

ARTVİN HOPASPORUN ZİRVR E YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR

Artvin Hopaspor 2 devreye Yomraspor galibiyetiyle başladı.0-2

Hayati Akbaş

HOPA-3. Lig 2’nci devresi Karadeniz derbisi ile başladı. Bir tarafta gözünü zirveye dikmiş Artvin Hopa spor, diğer tarafta da grupta alt sıralardan kurtulmak isteyen Yomra spor kozlarını Yomra’da paylaştı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf konuk ekip A. Hopa spor oldu. Sağlı sollu ataklarla maçın ilk dakikalarından itibaren sahadan galibiyetle ayrılacağının da işaretini verdi.13 dakikada Ahmet Tuna ile gole yaklaşan A. Hopa spor atağını Yomra spor kalecisi Onur Bilgin kesti. 27 dakikada Serhan’ın şutu Yomra spor kale direğinden döndü. İlk devrede ev sahibi ekibin kalesinde gol arayan taraf konuk ekipoldu, ancak her iki takımda pozisyonları değerlendiremedi ve devrede 0-0 sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci devresine daha düzenli başlayan Yomra spor Hopa kalesine sık sık gelmeye başlasa da 69 dakikada Hasan Gündoğdu ile Yomra sahasına inen Hopa spor ileri uç oyuncularınındın Salim Uzun topu iyi takip etti ve meşin yuvarlağı Yomra filelerine göndererek takımını deplasmanda 1-0 öne geçirdi.

Karşılaşmanın 77 dakikasında Yomra spor atağında topu kaptıran ev sahibi ekin yediği kontratak sonrasında topla buluşan Serhan takımını 2-0 öne geçiren golü attı.

Her iki takım kalan dakikalarda gol aramaya çalışsa da konuk ekin deplasmanda kendi için çok önemli altın değerinde 2 puanla Hopa’ya döndü

Başkan Murat Özçep alınan galibiyet sonrası soyunma odasına giderek oyuncularını tebrik etti Özçep “Biz uyumlu bir kadro kurduk ve bundan sonra daha da iyi olacağız. 2 hafta üst üste kendi sahamızda ve kendi taraftarımız önünde 2 karşılaşma oynayacağız. Bu karşılaşmalardan mutlaka 6 puan çıkartmak zorundayız. Taraftarımızın desteği ile bunu da başaracağız. Bizi takip etmeye devam edin” dedi.