Artvin'den Haberler

ARTVİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İL’DE GÖREVE BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında İlimizde Göreve Başlayan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Hayati Akbaş

ARTVİN-24 Kasım Öğretmenler Günü’ ne yönelik Artvin Öğretmenevinde düzenlenen programa Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Cüneyt Kamacı, Ahmet Bürlükkara, Recep Kaya, Maarif Müfettişi Murat Özkan ve 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilimizde göreve başlayan bütün aday öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar konuşmasında, “Değerli Arkadaşlar hem Artvin’imize hem aramıza hem de dünyanın en güzel mesleği öğretmenliğe hoş geldiniz. İlimize gelerek sizler de Artvin coğrafyasını gördünüz, bu coğrafya Artvin’ e şunu hediye etmiştir: İnsanlar her halükarda kendini okumak zorunda hissetmiş dolayısıyla Artvin eğitim sektöründe en önde gelen şehir unvanına layık olmuştur.  Veliler tarafından öğrencilerin eğitimle bir mesleğe ulaşması hedeflenmiş, eğitimle olmadığı takdirde artık diğer meslekler düşünülmüştür.  Böyle olunca sizler de biliniz ki Artvin’ de en önemli mesleği icra etmeye geldiniz. Biliniz ki insanlar sizi şu anda kalbinizin en değerli köşesine koymuştur.

Sizler şu anda çocuklarımız için oturmanız, kalkmanız,  konuşmanız, yaptıklarınızla modelsiniz. Bu nedenle artık bu sorumluluğu taşıyan dünyanın en güzel mesleğinin üyesi olmuş meslektaşlarımız olarak önümüze bakıp çocuklarımızın kendilerini gerçekleştirmelerine ne kadar katkı sunarız bunun çabası içinde olmalıyız. Bizim bütün arkadaşlarımızla çalışma şiarımız 7 gün 12 saat çalışma üzerine kuruludur.  Çalışan, çabalayan, öğrencilere ve velilere daha fazla yardımcı olmak için çırpınan bütün arkadaşlarımıza kapılarımız her zaman açıktır. Değerlerine bağlı, vatanını devletini seven, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgi dolu, doğaya saygılı, devletin malını koruyan, bunlarla birlikte aynı zamanda başarılı, dil bilen, teknolojik donanıma sahip öğrencileri hep birlikte yetiştireceğiz. Ailelerinize çok selamlarımızı iletin. Artvin’ de görev yaptığınız sürece sizleri ağırlamaktan, misafir etmekten mutluluk duyacağız. Sizler de inşallah buradan çok mutlu ayrılırsınız.” ifadelerinde bulunurken öğretmenlerimizin de mesleğe dair duygu, düşüncelerini dinledi.

Program Milli Egemenlik Anaokulu Müdürü Ertürk Seçgün ve Anaokulu Öğretmeni Filiz Özden’ in türkü şöleninin ardından sonlandırıldı.