Artvin'den Haberler

ARTVİN KAFKASÖR BOĞA GÜREŞLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

 

KAFKASÖR ARENASI İLK GECE RESUL DİNDAR KONSERİ İLE COŞTU

Hayati Akbaş

ARTVİN- Kafkasör Yaylası’nda, Karadeniz ve Ege Bölgeleri’ndeki illerden getirilen boğalar bu yıl ilk kez düzenlenecek Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası Resul Dindar konseriyle başladı.

Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda 200 yıldır yaşatılan boğa güreşleri geleneği bu yıl ilk kez Türkiye Şampiyonasına dönüştürüldü. Boğacılar Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve Artvin, Rize, Muğla, Aydın ve Erzurum  illerinden getirilecek 430 ile 900 kilogram arasındaki 44 boğanın katılacağı Türkiye Şampiyonası, 13 Ağustos Pazar günü Artvin’in Kafkasör Yaylasında yapılacak. Festivalin ilk günü muhteşem bir konserle başladı.

Gecenin sunuculuğunu Şakir Kara üstlenirken, Artvinli hemşerimiz ünlü sanatçı Resul Dindar, bir birinden özel şarkılarıyla Kafkasör arenayı salladı. Uzun yıllardan sonra Kafkasör arenada düzenlenen konsere binlerce vatandaş katıldı. Arenayı ve tribünleri dolduran binlerce kişi ünlü sanatçı Resul Dindar’ın sahne almasını beklediler. Resul Dindar sahneye atabarı sürpriziyle çıktı. Arenayı dolduran binlerce kişi Karadeniz müziğiyle coşkulu anlar yaşadı. Sevilen şarkılarını seslendiren Resul Dindar’ın sahne performansı boyunca tempo hiç düşmedi.

Karadeniz müzikleriyle coşanlar tulum ve kemençe eşliğinde horonlar oynadı. Organizatör Mahir Gülseçgin, Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Haluk Koçer ve Dernek yönetimi Karadeniz’in usta sesine katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundular.

Organizatör Mahir Gülseçgin yaptığı konuşmasında, Türkiye Boğa güreşleri Şampiyonasının ilk gününe dev bir konserle başladık. Festival alanımıza gencinden yaşlısından herkes akın etti. Organizasyon için Artvinli gençler destek oldular.  Bundan sonrada desteklerini bekliyoruz diyerek sözlerini tamamladı. Karadeniz’in sevilen sesi hemşerimiz Resul Dindar, konserin son bölümlerinde Cerattepe vurgusunda bulundu.

Dindar, ben dışarıdan mücadele ediyorum siz buradan diyerek “Artvin’ime iyi bakın Cerattepe’me iyi bakın” dedi

Dindar son olarak “Artvin’in üstü altından kıymetlidir” sloganıyla konserini tamamladı.