Artvin'den Haberler

ARTVİN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE ÜRETİM İÇİN YENİ İŞ MAKİNELERİ GÖNDERİLDİ

 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’ne Üretim İçin Yeni İş Makineleri Gönderildi

Hayati Akbaş

ARTVİN-Orman Genel Müdürlüğü tarafından üretimde verimliliği artırmak ve üretim çalışmalarını kolaylaştırmak için, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’ne 2 adet hava hattı, 2 adet emval sürütücü vinç ve 2 adet 4 çeker Traktör gönderildi.

Gelen üretim makinelerinin çalışma şekli ve performansını yerinde uygulamalı görmek ve denetlemek için Orman Genel Müdürlüğünden  İşletme Pazarlama Dairesi Başkanı Kenan Akyüz, Üretim Şube Müdürü Selami Cilan, Makine İkmal Şube Müdürü Ferit Torunoğlu, Makine Mühendisi Celalettin Özkan ayrıca Havai Hatların alındığı Slovenya dan ve Traktörlerin alındığı Konya’dan iş makinelerinin çalışma düzeneklerini göstermek ve eğitim vermek için 3’ er kişilik teknik ekip geldi.

Gelen Heyeti Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Ali Uzuncan, Makine İkmal Şube Müdürü Kemal Çetiner, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Mutlu Özdemir ve Artvin Orman İşletme Müdürü Yusuf Soysal Karşıladı.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’nün Hava hatları ve üretimde çalışan operatörlerine, Bölge Müdürlüğümüz Makine parkı ve Kafkasör mevkinde Slovenya ile Konya’dan gelen teknik ekip tarafından uygulamalı olarak eğitim verildi. 35 yıllık emektar iş makineleri ile çalışan operatörlerin, yeni gelen üretim makinelerinin kurulumunu, çalışma şeklini ve performansını görmeleri heyecanlarına heyecan kattı.

Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, İşletme Pazarlama Daire Başkanı Kenan Akyüz’e Orman Genel Müdürlüğümüzün iş makinelerinin Artvin’e kazandırılması ile ilgili destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ayrıca Devlet Malzeme Ofisinden ve Tümosan’dan gelen ekip İş Makinelerinin kontrol ve kabulü için gerekli işlemleri yaptılar.