Artvin'den Haberler

ARTVİN TSO TÜRKİYE-AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞ PROGRAMINDA SONA YAKLAŞTI

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası yürütmekte olduğu Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programında Sona Yaklaştı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Ticaret ve Sanayi Odası olarak Nisan 2019 tarihinden itibaren Romanya’nın Arad Tarım, Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa yürütmekte olduğu “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi Aracılığıyla Networking Fırsatlarını Geliştir Projesi” ile Türk Odaları ve AB ülkelerindeki Odalar arasındaki karşılıklı bilgi ve anlayışı güçlendirerek Avrupa ve Türk iş dünyasının karşılıklı entegrasyonunu teşvik etmek ve Türkiye’nin gelecekte AB’ye katılımının getireceği yeni olanaklar ve fırsatlar hakkında, AB ve Türkiye’de daha güçlü bir farkındalık oluşmasını sağlamak amacıdır.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası, TR90 bölgesinin ekonomik, sosyal, kültürel ve kurumsal gelişimine önemli katma değer sağlayan finansal ve teknik çalışmaların gerçekleştirilmesini desteklemektedir. Bunun yanında, küresel ağların bir parçası olmaya ve Bölge’nin uluslararası gelişmelerden azami faydayı sağlamaya çalışan Odalardan biridir. KOBİ’lerin geliştirilmesi, endüstri-üniversite işbirliğinin desteklenmesi yoluyla üyelerine daha iyi hizmet vermek istemektedir. Avrupa Birliği mali yardımları kapsamında Merkezi Finans İhale Birimi isimli sözleşme makamı ile imzalanan 12.03.2019 tarih TR2015.DG.01.A6-02_092 sayılı ve Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetim Sistemiyle Ağ Oluşturma Fırsatlarınızı Artırın isimli proje Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Programı altında başarılı bir şekilde uygulandı.

Projede sona yaklaşan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası, bölge odalarına ve üyelerine yönelik Kurumsallaşma ve Kurumsal Kimlik Oluşturma Eğitim Programı, Gıda Güvenliği Eğitim Programı ve Dış Ticaret Yönetimi eğitimlerini tamamladı. 19 Şubat 2021 Cuma günü Arad Tarım, Ticaret ve Sanayi Odasının yönetiminde Çalıştay programı, 23 Şubat 2021 Salı günü Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının yönetiminde Proje Sonuç Çalıştay programını gerçekleştirerek projeyi tamamladı.

Projenin sonucunda Artvin TSO’da Dijital Bilgi Yönetim Sistemi kuruldu ve üyelerin belgeleri sistemde taranarak 222.500 adet belge içeren dijital arşiv oluşturuldu. Artvin TSO Stratejik Planı güncellendi ve İngilizce diline çevrildi.