Artvin'den Haberler

ARTVİN VALİLİĞİ VE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI PROTOKOL İMZALADI

Valilik ve Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında “Kamuya Yararlı İşte Ücretsiz Çalıştırılma” programı kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valiliği ve Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında “Kamuya Yararlı İşte Ücretsiz Çalıştırılma” programı kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Yapılan İşbirliği Protokolü ile Artvin Valiliğine bağlı kurumlarda Denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan yükümlülerin kamu yararına ücretsiz olarak çalıştırılması sağlanacak.

Uygulanan program sonucunda Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalışan hükümlünün bu çalışmayla birlikte; kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanması, zamanı planlaması, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesi hedeflenmekte.

Protokole Vali Yılmaz Doruk, Vali Yardımcısı Cevat Uyanık,Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, Cumhuriyet Savcısı Çimen Karadağ, Artvin Denetimli Serbestlik Müdürü Özcan Deniz ve kurum amirleri katıldı.