Artvin'den Haberler

ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, KAMU KURUMLARINDA ÇALIŞAN KADINLARI MAKAMINDA KABUL ETTİ

 

Artvin Ömer Doğanay, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla makamında kabul ettiği kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadınlara karanfil vererek, günlerini kutladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN- Artvin Ömer Doğanay, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla makamında kabul ettiği kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadınlara karanfil vererek, günlerini kutladı.

Vali Doğanay, yaptığı konuşmada, Kadınlar Günü’nün,  kadın haklarının hatırlanması, sorunlarının çözülmesi ve yeni projelerin uygulamaya konulması noktasında önemli bir gün olduğunu belirtti.

Yaşamın baş rolündeki kadınların, annelik görevinin yanı sıra toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlendiklerini belirten Doğanay, şunları kaydetti:

“Hızlı değişimle birlikte toplumsal yaşamın her alanında var olan ve sunulan her türlü hizmete katkı sağlayan kadınlarımız, milletlerin öncü kesimidir. Demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle birlikte, kadın hakları alanında da önemli mesafeler alınmıştır. Kadınlarımızın maruz kaldığı ve yaşayabileceği şiddet olayları da hepimizi üzmekte ve toplumumuzu yaralamaktadır. Bu kapsamda bütün bireylere önemli sorumluluklar düşmektedir. Kadınlarımıza, devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla her daim yanlarında olduğumuzu özellikle belirtiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum.”