Artvin'den Haberler

ARTVİN VE HOPA’DA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar ve Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın okulları ziyaret ederek öğrencilerin okullarına kavuşma heyecanlarına ortak oldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN– Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, Atatürk Ortaokulu, Milli Egemenlik Anaokulu ve Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek yüz yüze eğitime başlayan öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

Atatürk Ortaokulunda yüz yüze eğitime başlayan 8. Sınıf öğrencilerimizin derslerine konuk olan Acar, salgın sürecinin devam ettiğini, okulda, evde ve günlük hayatta salgınla mücadele kurallarına hassasiyetle uymanın ve çevremizdekilere bu konuda örnek olmanın önem taşıdığını hatırlattı.  Devamında Milli Egemenlik Anaokulunu ziyaret eden Acar, okul bahçesine çiçek eken minik öğrencilerimize eşlik etti. Ardından Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Acar, 12. Sınıf öğrencilerimizin derslerine konuk olarak öğretmen ve öğrencilerimizle bir süre sohbet etti. Zaman yönetimi ve verimli ders çalışma yöntemleri hakkında bilgiler paylaşan Acar, sağlık ve başarı dileklerinde bulunarak ziyaretlerini sonlandırdı.

Ziyaretleri sırasında İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar’a Temel Eğitim Hizmetleri biriminden sorumlu Şube Müdürü Cüneyt Kamacı eşlik etti.

Hopa’da da İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydin yüz yüze eğitimin başladığı okulları ziyaret ederek öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu.