Artvin'den Haberler

ARTVİN YUSUFELİLER BÜYÜK ŞÖLENE HAZIRLANIYOR

23 Haziran tarihlerinde Derince Çınarlıdere 2.Etap Mesire Alanında gerçekleşecek etkinlikte birbirinden değerli sanatçılar sahne alarak, “Artvinliler Yusufeliler ve diğer davetlilere unutamayacakları bir şölen yaşatacaklar.” dedi.

Hayati Akbaş

İZMİT-23 Haziran tarihlerinde Derince Çınarlıdere 2.Etap Mesire Alanında gerçekleşecek etkinlikte birbirinden değerli sanatçılar sahne alarak, “Artvinliler Yusufeliler ve diğer davetlilere unutamayacakları bir şölen yaşatacaklar.” dedi.

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED)’in bünyesindeki en etkin dernekleri arasında yerini alan Kocaeli Yusufeliler Derneği bu yıl ilkini yapacakları ve geleneksel hale getirmeyi düşündükleri Birlik ve Kardeşlik Şenliği için hummalı bir çalışma içerisine girdi.

23.06.2019 Tarih ve saat: 08 00’de Yer: Derince Çınarlı 2.Etap Mesire alanında Sedat Kılıç ile yöresel türküler ve horon, yöresel halk oyunları ekibi, Çağ Döner ve Dik Döner (geliri Dernek’e kalacak ve öğrencilerimize burs için harcanacak),Gün boyu etkinlikler yapılacak.

Başkan Ali Tokgöz” “Birlik ve beraberliğimizin sağlanması, kültürel dayanışmamızın en üst düzeyde yaşanabilmesi için bu tür organizasyonlara ağırlık veriyoruz. Hemşerilerimizi ve şölenimize katılmak isteyen tüm Kocaeli ‘de yaşayan Artvinliler ve Yusufelilerin  bir araya gelmesi bizlere onur verecektir. 23 Haziran tarihlerinde Derince Çınarlıdere 2.Etap Mesire Alanında gerçekleşecek etkinlikte birbirinden değerli sanatçılar sahne alarak Artvinliler, Yusufeliler ve diğer davetlilere unutamayacakları bir şölen yaşatacaklar.” dedi.

Toplantıya katılanlar, Başkan Ali Tokgöz yönetim kurulu üyeleri: Osman Yalnız, Osman Eski,Ferhat Turhal,Fatih Yıldırım,Vehbi Bakır,Yüksel Yazıcı,Ömer Yıldırım ve Fatma Taştan.