Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE 1.000 KİŞİYE 6 AYLIK İŞ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

 

Noter huzurunda yapılacak olan kura ile Merkez’ de 290, Borçka’ da 110, Şavşat’ ta 120, Arhavi’ de 100, Yusufeli’ nde 100, Murgul’ da 70, Ardanuç’ ta 70, Hopa’ da ise 160 kişi olmak üzere toplam bin kişiye iş imkânı sunulacak.

İş başvurusu 3 Mart’a kadar devam edecek

Hayati Akbaş

HOPA-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ nın Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında İl Merkezi ile İlçelerde İl Özel İdaresine, İl Müftülüğüne, Orman İşletmesi, Belediye ve Hastaneler olmak üzere 6 ay geçici süreyle 1000 kişinin hizmetli kadrosunda istihdam edilmesi için çalışma başlatıldı.

Noter huzurunda yapılacak olan kura ile Merkez’ de 290, Borçka’ da 110, Şavşat’ ta 120, Arhavi’ de 100, Yusufeli’ nde 100, Murgul’ da 70, Ardanuç’ ta 70, Hopa’ da ise 160 kişi olmak üzere toplam bin kişiye iş imkânı sunulacak. Aile içerisinden birden fazla kişinin müracaat etmesinden ötürü ise her haneden sadece 1 kişinin çalışabilmesi kuralı getirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Artvin İŞKUR İl Müdürü Cevdet Ertürk; “ İnsanlarımız Toplum Yararına Programları bekliyor, kamu ya işçi aldığımız programdır. Gerçekten büyük teveccüh var büyük müracaat var. Daha ilk günden kurumun önü kuyruklarla doldu. Tabi insanlarıma bizde faydalı olmak istiyoruz. İstihdam noktasında Artvin’imize memleketimize faydalı olmak istiyoruz. İnsanlarımıza faydalı olmak istiyoruz ve onlarda bu noktalarda gelip müracaatlarda bulunuyorlar. Bin kişilik bir alım yapacağız kamuya. Bu alımlar kura yöntemi ile olacak. Bugün başladı müracaatlarımız Cuma’ ya kadar devam edecek. Önümüzdeki hafta noter kurası yapılacak. Kura’ dan çıkanlar Mart ayının 15 itibarı ile iş başı yapmış olacaklar” ifadelerini kullandı.

Artvin Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Cevdet Ertürk Artvin’ de Toplum Yararına Programların ( TYP) kapsamına 6 aylık süreyle 1000 (Bin) kişinin istihdam edileceğini söyledi.

İl Müdürü Ertürk, yaptığı açıklamada müracaatların bu gün itibariyle başladığını ve 3 Mart’a kadar devam edeceğini dile getirdi.

Ertürk” Başvurular Cuma gününe kadar alınacak. Daha sonra Noter huzurunda kuralar çekilecek ve 15 Mart itibarıyla da çalışanlarımız kurumlarında iş başı yapmış olacak”