Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 106. YILDÖNÜMÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü dolayısıyla Artvin Garnizon Şehitliğinde tören düzenlendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen tören, Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve Belediye Başkanı Demirhan Elçin ile Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran’ın şehitlik anıtına çelenk sunmasıyla başlayarak, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Tören, Vali Doruk tarafından şehitlik defterine günün anlam ve önemini içeren duygularını yazması, protokol tarafından şehit mezarlarının ziyaret edilerek karanfil bırakılması ve okunan duaların ardından sona erdi.

 

Törene; Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Emre Büyükyurt, AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Bşkanı Merve Nilda Yavuzdemir kurum amirleri ve stk temsilcileri katıldı.

 

Artvin’de akşamda Gaziler onuruna yemek verildi

Artvin’de akşam 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü dolayısıyla yemek programı düzenlendi. Vali Yılmaz Doruk tarafından organize edilen yemeğe Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP İl Başkanı Ahmet Biber ile birlikte Artvin Valiliğince, Emniyet Müdürlüğü Misafirhanesinde Şehit Yakınları ve Gaziler onuruna organize edilen yemek programına katıldı.