Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE 2020 ADET FİDAN DAĞITILDI

Orman Genel Müdürlüğü, bu yıl yılbaşı nedeni ile ormanlardan kesilen çam ağaçlarını dikkate alarak 81 ilde bir kampanya başlattı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Orman Genel Müdürlüğü, bu yıl yılbaşı nedeni ile ormanlardan kesilen çam ağaçlarını dikkate alarak 81 ilde bir kampanya başlattı.

“Ağaç kesme fidan dik” kampanyası dahilinde2019’un son gününde Artvin Artrium AVM içerisinde ve Merkez Cami kapısında, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılına girerken 2020 adet ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.

Artrium AVM içerisinde kurulan standımızda Kampanya hakkında açıklama yapan Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya; Orman Genel Müdürlüğümüzün yılbaşında Noel ağacı maksadıyla ağaç kesilmesini önlemek düşüncesi ile Türkiye genelinde bir kampanya başlattığını ifade ederek; “Kampanyamızın adı da ‘Ağaç kesme fidan dik. Önceki yıllarda çeşitli vesilelerle gerçekleştirdiğimiz fidan dağıtma kampanyalarımızdan biri bugün burada yapılıyor. Buradaki amacımız insanlarımızın fidan dikimi konusunda bilgilendirmek, ağaçlarımızı kesmek yerine, bizim kültürümüze daha yakın olan fidan dikmek olsun diye bu çalışmayı yapmaktayız” dedi.

Ardından fidan dağıtımına geçildi.

Vatandaşlara ücretsiz olarak Orman Kokteyli Bitki Çayı ve Fidan dağıtımının yanında, çocuklara Sincap Çocuk Dergisi, Balon, Kalem vs. gibi hediyeler dağıtıldı. Ayrıca Merkez cami meydanında da vatandaşlarımıza ücretsiz 2020 adet Ceviz, Elma, Badem, Armut ve Kestane fidanları dağıtıldı.