Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE “8. TARIM VE İNSAN” KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

 

Artvin’de “8. Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN- Artvin’de “8. Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisi açıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının geleneksel hale getirdiği ve Denizbank’ın katkılarıyla gerçekleştirilen “8. Tarım ve İnsan” konulu ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar Artvin’de fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

Artvin Valiliği Protokol Salonu’nda düzenlenen sergiye, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur, bazı daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Fotoğraf sergisinin açılışını Vali Ömer Doğanay, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur birlikte yaptı.

Fotoğraf sergisinin açılış töreninde konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur,  “Fotoğraf sergisinin amacı tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile atarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılışlarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır” dedi.

Vali Doğanay ve beraberindekiler sergiyi gezerek fotoğraflar hakkında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okur’dan bilgi aldı.

Öte yandan 60 fotoğrafın yer aldığı sergi bir hafta süreyle açık kalacak.