Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE DOKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMALI EĞİTİM KURSU BAŞLADI

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Doküman Yönetim Sistemi Uygulamalı Eğitim Kursu Başladı

Hayati Akbaş

ARTVİN-3 Nisan 2017 tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kurumlarda geçişi yapılacak olan Doküman Yönetim Sistemi ile ilgili Uygulamalı Eğitim Kursu Artvin’de başladı.

Artvin Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü UZEM Salonunda başlayan Doküman Yönetim Sistemi Uygulamalı Eğitim Kursuna merkez ilçe okul ve kurumlarda görev yapan memurlar ve DYS yöneticileri katıldı.

Kursun açılışında yer alan İl Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, “Devlette kırtasiyeciliği azaltmak, iş ve işlemleri hızlandırmak amacıyla bu sistem kullanılmaktadır. Bilgi işlem şubemiz bu konuda sizlere yardımcı olacak. Bu sistemi en ince detayına kadar bütün arkadaşlarımızın öğrenmesini istiyoruz. Bilmediğiniz, anlayamadığınız detayları mutlaka sorun. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgisayar ve Ağ Sistemleri İl Yöneticisi Uygur Gümüş’ün eğitim görevlisi olduğu bu hizmet içi eğitim faaliyetine ikinci ve üçüncü aşamada  ‘Doküman Yönetim Sistemi Kullanıcı Uygulamalı Eğitim Kursu’ ve ‘Doküman Yönetim Sistemi Tüm Roller Kullanıcı Eğitim Semineri’ adıyla okul müdürleri ve müdür yardımcıları katılacağı öğrenildi.