Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE EĞİTİMCİLERDEN KODLAMA EĞİTİMİ

 

Okulöncesi Öğretmenlerine Yönelik Kodlama ve Algoritma Hizmet içi Eğitimi

Hayati Akbaş

ARTVİN-Okul öncesi öğretmenlerine yönelik erken çocukluk döneminden itibaren kodlama ve algoritma becerilerini kazandırmak amacıyla Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğretmeni Esra Eşbak eğitmenliğinde 25 saatlik hizmet içi eğitim düzenlendi.

Artvin Öğretmenevi UZEM Toplantı Salonunda gerçekleşen seminer çalışmalarında ilimiz merkez ilçede bulunan tüm okul öncesi öğretmenleri kademeli olarak eğitimlerini tamamlayacak.

Günlük yaşamda karşılaştıkları sorunları fark ederek bunlara kısa ve etkili çözümler bulama becerisi ile çocuklarımızı donatmak için onları eğiten öğretmenlerimiz bu eğitimlerden sonra okul öncesi dönemdeki öğrencilere algoritma ve kodlamanın temel becerilerini de kademeli olarak vermiş olacak.

Böylece öğrencilerin kodlama ve Ardunio gibi yeni nesil bilişim teknolojilerini öğrenme yaşı daha aşağıya çekilerek sağlam temeller üzerine oturmuş bir teknoloji ve kodlama eğitimi almış olacaklar.

Programın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ve şube müdürü Cüneyt Kamacı Katıldı. Kahveci, eğitimlere gönüllülük esasına göre katılan öğretmenlere ve eğitmen Esra Eşbak’a teşekkür ederek, algoritma becerisinin erken çocukluk döneminden itibaren kazanılmasının önemine vurgu yaptı.