Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE EĞİTİMCİLERİN GÜNDEMİ LGS İDİ

ARTVİN’DE EĞİTİMCİLERİN GÜNDEMİ LGS İDİ

LGS UYGULAMASI TELEKONFERANS TOPLANTISI İLE DEĞERLENDİRİLDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek olan merkezî sınava ilişkin il genelinde yapılan son hazırlıkları değerlendirmek amacıyla telekonferans toplantısı yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl ve İlçe Şube Müdürlerinin katıldığı toplantıda; LGS kapsamında okullarda yapılan hazırlıklar ve sınavın sağlıklı bir ortamda yapılması için alınan önlemler değerlendirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmak için yapılan rehberlik çalışmaları,  sınav öncesi, sınav anı ve sonrasında okul idarecileri ve görevli öğretmenler tarafından yapılacak iş ve işlemler, salgın tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalar, okul binalarının sınava hazırlanması konularında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Kaya sınav uygulama esasları hakkında detaylı bilgiler verdi.

Toplantı soru ve görüşlerin alınmasının ardından sağlık ve başarı dilekleriyle tamamlandı.