Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE HAVA ŞARTLARI ORMANLARIN BAKIMINA ENGEL DEĞİL

Artvin Orman Genel Müdürlüğü tarafından Kış şartlarının ağır geçtiği bölgelerde ormanların bakımına devam edildiğini açıkladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Orman Genel Müdürlüğü tarafından Kış şartlarının ağır geçtiği Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğünde ekonominin ihtiyacı olan orman ürünlerinin karşılanması ve orman köylülerinin sosyo – ekonomik kalkındırılmasına yönelik üretim çalışmalarına başlandı.

Üretim çalışması, Bölge Müdür yardımcısı Ali Uzuncan, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Nedim Tüylü, Makine İkmal Şube Müdürü Kemal Çetiner ve İşletme Müdürü Etem Kara ile birlikte kontrol edildi.

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ali Uzuncan üretimde piyasanın istekleri doğrultusunda, standardizasyona uygun üretim yapılması, tarım işlerinin asgariye indiği kış aylarında erken üretim ile orman köylüsüne istihdam sağlanması, böcek zararlarından dolayı kuruyan ağaçların ormandan çıkarılması ile ormanların yangına karşı korunduğu, temizlendiği ayrıca üretilen emvallerin ekonomiye sunulması ile yapılan bu üretimin önemini vurguladı.

Uzuncan yaptığı açıklamasının sonunda ayrıca üreticilere iş sağlığı ve güvenliğinin önemi, alınması gereken önlemler anlatılarak kazasız, başarılı bir üretim sezonu geçirilmesi temennisinde bulundu.