Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE LGS BAŞARI İLE TAMAMLANDI

ARTVİN’DE LGS BAŞARI İLE TAMAMLANDI

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, bugün gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı dolayısıyla sınavın yapıldığı okullarımızı ziyaret ederek öğrenci ve görevli öğretmenlerimizle sınav öncesinde bir araya geldi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, bugün gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı dolayısıyla sınavın yapıldığı okullarımızı ziyaret ederek öğrenci ve görevli öğretmenlerimizle sınav öncesinde bir araya geldi.

İkinci oturum öncesinde Borçka Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulunu ziyaret eden Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Murtezaoğlu ile birlikte öğrencilere başarı dileklerinde bulundular.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, “Salgın sürecinde gerek uzaktan eğitim gerekse yüz yüze eğitim çalışmaları ile öğrencilerimizin başarısını arttırmak için fedakârca çalışan başta öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz olmak üzere süreci sabırla takip ederek eğitimcilerimize yardımcı olan velilerimize, ilimizde sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayan eğitim yöneticilerimiz, görevli öğretmenlerimiz ve kolluk kuvvetlerimize teşekkür ederim” dedi.

Acar, ilimizde sınavın Kovid-19 salgını altında tüm sınav merkezlerimizde gerekli önlemler alınarak başarılı bir şekilde gerçekleştirildi ifade etti. Pozitif ve temaslı öğrencilerin ayrı okullarda ve dersliklerde sınava alındıklarını belirten Acar, “LGS Artvin’de sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlandı.” dedi.