Artvin'den Haberler

ARTVİN’DE LGS VE YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİNE ÖNEMLİ HİZMET

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik hazırlanan yeni nesil örnek soru çözüm videoları kullanıma sunuldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yayımlanan konu tekrar testleri ilimiz genelinde görevli öğretmenlerimiz tarafından çözülerek video haline getirildi. Çözüm videoları http://artvin.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrencilerimizin kullanımına sunuldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, kapsamlı bir çalışmanın ürünü olan soru çözüm videolarının merkezi sınavlara hazırlık sürecinde öğrencilerimize büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Gönüllü öğretmenlerimizce hazırlanan çözüm videolarına  “artvin.meb.gov.tr” web adresinde “Projeler” menüsü üzerinden ulaşılabildiğini kaydeden Acar ” Öğrencilerimiz web sitemiz üzerinden diledikleri derse ait videolara ulaşabilecek ve tekrar izleme şansına sahip olacaklar. Yeni eklenen soru çözümleri ile zenginleşen video kütüphanemiz sayesinde öğrencilerimiz hem soru çözme yöntemlerini geliştirecek hem de konu tekrarı yapmış olacaklar. Bu anlamlı projeyi hayata geçiren öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.